Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Po naujametės nakties – vėl augintinių paieškos

Vos nuaidėjus Naujųjų metų fejerverkams socialiniuose tinkluose pasirodė pagalbos prašymai. Ne vienas išsigandęs keturkojis spruko nežinoma kryptimi, išsigandęs pokšėjimo. Gyvūnais besirūpinantys Ligita Juščienė ir Sigitas Klymantas įsitikinę – šiemet tokių skelbimų dar nėra daug.

Daugelis keturkojus namuose laikančių šeimininkų naujametinių fejerverkų laukia su nerimu. Augintiniams neretai tokio pobūdžio triukšmas sukelia didžiulį stresą ir gyvūnai ima panikuoti. Todėl artėjant šventėms spaudoje galima išvysti ne vieną straipsnį, rekomenduojantį įvairias priemones gyvūnui nuraminti. Kai kurie augintojai įvardija naujametę naktį šunis uždarantys vonioje, mat ten nėra langų, mažiau praleidžiamas garsas. Kraštutiniu atveju kreipiamasi į veterinarus, prašant skirti raminamųjų.

Po visai neseniai praėjusios Naujųjų metų nakties Tauragėje nuo šeimininkų taip pat spruko keli išsigandę augintiniai. „Tauragės kurjerio“ žurnalistai Facebook aptiko 3 skelbimus dėl pabėgusių šuniukų. VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“ steigėja Ligita Juščienė įvardijo, kad kasmet visoje Lietuvoje tokių atvejų pasitaiko, nepaisant nuolat dalinamų patarimų.

– Informacijos apstu, bet situacija kartojasi. Į mus dėl pabėgusio išsigandusio augintinio kreipėsi tik vieni žmonės. Taip pat pastebėjau, kad internete yra ne vienas skelbimas, tačiau pas veterinarą Tomą Bartušį nė vienas iš pabėgusių šunų nepakliuvo, – įvardijo L.Juščienė.

Žinomas gyvūnų mylėtojas Sigitas Klymantas kiek kitokios nuomonės. Jo teigimu, šie Naujieji metai buvo gan ramūs, o tauragiškiai apskritai sąmoningi šeimininkai.

– Mes gavome tris prašymus pasidalinti skelbimais dėl dingusių šunų. Žmonės pasiteirauja, ar pas mane neatvežė pabėgėlių. Galvoju, kad tokių skelbimų dar bus, nes kai kurie turbūt dar tikisi, jog šuniukai pareis, – pasakojo S.Klymantas.

Anot gyvūnus globojančio vyro, sąmoningas šeimininkas įbaugintam augintiniui namuose turėtų palikti įjungtą šviesą, televizorių ar radiją. Tai kiek prablaškytų ir nuramintų.

– Didžiausia bėda yra dovanos, kurias po švenčių nori grąžinti. Todėl šiemet ir sustabdėm dovanojimą per šventinį laikotarpį ir visiems norintiems augintinio pasakėm, kad kreiptųsi po švenčių, – kad augintinis nėra dovana aiškino Sigitas Klymantas.

 

Morta MIKUTYTĖ

Rekomenduojami video