Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Po gaisro suprato, kiek gerų žmonių aplinkui

Antrą Kalėdų dieną skaudi nelaimė nutiko Šešuolių seniūnijoje Liaušių kaime gyvenančiai pensininkų šeimai – gaisras sunaikino jų užgyventą turtą.

Tačiau dabar širdies skausmą malšina bendruomenės parama ir aukos.

Naktį į gruodžio 26-ąją, vidurnaktį, įsiplieskęs gaisras sunaikino Henriko Drėgvos namo stogą, užgyventą turtą, automobilį ir namuose laikytas santaupas.

Kaimynystėje gyvenanti H. Drėgvos dukra Aušra Bačienė iš karto pas save priglaudė tėvą ir jo žmoną. Moteris pasakojo savo mamą palaidojusi prieš daug metų. Su antrąja žmona tėvas gyveno kaimynystėje.

Kalėdas šeima praleido kartu, paskui ilgai vakarojo. Tačiau poškėjimus naktį palaikė fejerverkais.

Aušra pasakojo, kad, nors gyvena šalia, kitoje gatvės pusėje stovinčiame name, gaisro pirmieji nepastebėjo. Dūmus pirmasis pamatė tuo metu pro šalį važiavęs Romas Morkūnas. Jis išvedė sutuoktinius į lauką, suskubo paimti po ranka gulėjusius daiktus.

Nors pagalba atskubėjo palyginti greitai, garažo pusėje kilęs gaisras spėjo pasiglemžti pirmiausiai automobilį, paskui namo stogą, kelis kambarius. Didelis skausmas – prarastos stiklainyje laikytos piniginės santaupos. „Ne kartą atkalbinėjom, bet seniems žmonėms atrodo, kad taip laikyti pinigus patikimiausia“, – sako Aušra.

Jau kitą dieną į pagalbą šeimai atskubėjo bendruomenės nariai, seniūnijos darbuotojai, draugai, giminės, kaimynai, parapijos klebonas.

Parama šeimai renkama Šešuolių seniūnijoje, Liaušių kaimo bibliotekoje, Ukmergės vartotojų  kooperatyvo šio kaimo parduotuvėje.

Aušra sako labai nerimavusi dėl tėvelio sveikatos – sunku  pasakyti, kaip tokią nelaimę atlaikys garbaus amžiaus širdies problemų turintis žmogus. Bet dabar mato, kad tėvelio akys šviesėja – neįtikėtina, kad praėjus vos kelioms dienoms jau kyla medinė stogo konstrukcija.

Ir visa tai – į pagalbą atskubėjusių geradarių rūpestis. Iš karto buvo parūpinta mediena, čia pat pjautos lentos.

Penkis vaikus auginanti Aušra sako iš savo lėšų niekaip šių statybų nebūtų suorganizavusi.

Nuo ko kilo gaisras namuose, kol kas neaišku. Spėjama, kad arba nuo automobilio, arba nuo garažo elektros instaliacijos.

Norintys prisidėti prie paramos gali teirautis tel. 8 607 46317.

Rekomenduojami video