Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Planuojama išveisti ir į Lietuvos vandenis išleisti apie 8 mln. įvairių žuvų

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas lankėsi Žuvininkystės tarnybos Rytų regiono žuvivaisos skyriaus Žeimenos ir Ignalinos padaliniuose, kurių specialistai kasmet išveisia, paaugina ir į Lietuvos vandenis paleidžia tūkstančius lašišų, šlakių, seliavų, auksinių karosų ir lydekų.

Žemės ūkio ministras K. Navickas domėjosi žuvivaisos padalinių veikla, žuvų išteklių atkūrimo darbais, veisiamų žuvų rūšių specifika.

„Padaliniuose atliekamas reikalingas darbas – kasmet upės ir ežerai praturtinami įvairių rušių žuvimis, taip pat ir retomis. Tačiau spręsdami gamtos išsaugojimo užduotis neturime pamiršti, kad tai turi būti daroma kuo efektyviau – valstybės turtas valdomas ir naudojamas racionaliai“, - teigia žemės ūkio ministras.

Aplankytuose padaliniuose – Ignalinoje veisiamos seliavos ir auksiniai karosai, o Žeimenos padalinyje – vienintelėje Lietuvoje – lašišos ir šlakiai.

Kiekvienais metais Lietuvos upes, ežerus ir tvenkinius papildo milijonai įvairių rūšių žuvų. Tarp jų – saugomos, retos ir į Lietuvos raudonąją knygą įrašytos žuvys, kurios daugiau kaip kelis dešimtmečius dirbtinai veisiamos ir paauginamos Žuvininkystės tarnybos Pietų, Rytų ir Vakarų regionų žuvivaisos skyriuose: Simne, Laukystoje, Šilavote, Trakų Vokėje, Žeimenoje, Ignalinoje ir Rusnėje. 2021 m. šios tarnybos padaliniai į Lietuvos vandenis išleido daugiau kaip 11 mln. žuvų, daugiausia – lydekų, vėgėlių, sterkų, lašišų ir šlakių.

Žuvininkystės tarnyba atsakinga už 20 rūšių žuvų – šlakių, lašišų, upėtakių, kiršlių, sykų, šamų, aštriašnipių eršketų, skersnukių, ūsorių, sterkų, lydekų, lynų, vėgėlių, ungurių ir kitų žuvų bei 1 vėžių rūšies išteklių atkūrimą ir gausinimą.

Nuo 2010 m. į šalies vandens telkinius įveista daugiau kaip 128 mln. įvairių paaugintų žuvų jauniklių.

Šiais metais Žuvininkystės tarnyba planuoja į šalies vandenis išleisti apie 8 mln. įvairių rūšių žuvų.

Rekomenduojami video