Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pirmosios šalnos neaplenkė ir Kėdainių krašto

Vos prasidėjus kalendoriniam rudeniui pasirodė pirmosios šalnos. Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pranešė, kad penktadienį paryčiais kai kur atvėso net iki 3 laipsnių šalčio. Pirmosios šalnos buvo fiksuotos ir Kėdainių krašte. Beje, šalnos fiksuotos visose mūsų krašto seniūnijose.

Apie pusvalandį

Surviliškio seniūnė Reda Lukošienė pastebėjo, kad šalna susidarė apie šeštą valandą ryto, o jau po pusvalandžio ji ėmė trauktis.

„Apie šeštą valandą automobilio langas buvo aptrauktas ledu. Pusę septynių jis jau buvo drėgnas.  O laukuose baltavo žemesnėse vietose, vientisos tokios šalnos nebuvo. Termometras prie namo rodė 3,5 laipsnio“, – pastebėjo R. Lukošienė.

Užfiksavo ne vienas

Laukais atslenkančią šalną užfiksavo ir Pelėdnagių seniūnijos Beinaičių kaime gyvenantis ugniagesys Skirmantas Laužikas.

Ne vienam kraštiečiui tą rytą teko gramdyti automobilio langus.

Įspūdingais šalnos vaizdais pasidalino ir Vilainių seniūnijos Lančiūnavos kaime gyvenanti fotografė Kesmina Arlauskaitė.

Krakių seniūnijos Ažytėnų kaime pas gimines poilsiavęs žinomas kraštietis žvejys Marius Minkevičius pastebėjo, kad gamta pašaldė kaip reikiant.

„Penktą valandą ryto vedžiojau šunį, tai laukuose pieva trakšėjo ir blizgėjo. Mašinos langus teko gramdyti, nes stipriai apšalę buvo.

Viskas gerai, natūralu, gamta, bet tai reiškia, kad šildymo sezonas jau irgi ne už kalnų“, – šypsojosi M. Minkevičius.

Pranešė tarnyba

„Dar prieš savaitę fiksavome karščio rekordus, o dabar nedaug tetrūksta iki šalčio rekordų.

Naktimis  oras atšąla iki 1–6 laipsnių, vietomis pietiniuose rajonuose 7 °C, Nidoje ir Ventėje 7–10 °C. Dalyje šalies naktimis tvyro rūkas.

Pati žemiausia temperatūra Lietuvoje buvo išmatuota Skuode, kur netgi ore fiksuota silpnai neigiama temperatūra, iki -0,2 laipsnio.

Iki rugsėjo 3-iosios šalčio rekordo pakartojimo pritrūko vos pusės laipsnio (-0,7 °C Laukuva 2003-09-03).

Tuo tarpu dirvos paviršiuje stipriausios šalnos buvo Šilutėje (iki -3,6 °C), Šiauliuose (iki -2,6 °C), Rietave (iki -1,9 °C).

Nuo rugsėjo įsitvirtinusi vėsi oro masė ties Lietuva išliks ir naują savaitę. Naktimis ir toliau vietomis numatomos šalnos“, – pranešė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

Rekomenduojami video