Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pirmieji žingsniai iš karantino: pradės nuo parduotuvių, kirpyklų ir mokyklų

Iki pavasario besitęsiantis karantinas nebus vienodai griežtas visą mėnesį. Tą neseniai patvirtino ir premjerė Ingrida Šimonytė, ir Vyriausybės parengtas išėjimo iš karantino planas, kuris netrukus išvys dienos šviesą. Artimiausiu metu žalią šviesą ketinama uždegti nebūtinų prekių parduotuvių darbui, grožio paslaugoms, o vasario pabaigoje – ir daliai mokyklų.

Šią savaitę įvairių sričių ministrai Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisijos (VESK) posėdyje išgrynino, kaip karantinas bus švelninamas, žingsnis po žingsnio. Galutinį sprendimą dėl plano ministrų kabinetas priims trečiadienio posėdyje. „Turėtume kalbėti apie laipsnišką karantino atlaisvinimą visų priemonių. Tas aspektas yra labai svarbus, nes turime adekvačiai vertinti tas pozityvias žinias ar tendencijas, kurias turime dabar.

Kiekvieną savaitę esame reguliariai numatę konsultuotis su ekspertais ir peržiūrėti, ar tikrai mums duomenys leidžia priimti vienokius ar kitokius sprendimus“, – žurnalistams po VESK posėdžio pirmadienį sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Jo teigimu, tai reiškia, kad kai kurios karantino priemonės gali būti naujinamos, o kai kurie švelninimai ankstinami, vėlinami arba grąžinami.

Netrukus – žalia šviesa parduotuvėms ir grožio paslaugoms

Pirmasis priimtas karantino švelninimo žingsnis – Vyriausybės leidimas nuo antradienio, vasario 2 dienos, veikti lauko slidinėjimo centrams. Tiesa, juose lankytis gali tik savivaldybių, kuriose įsikūrė centrai, gyventojai. Be to, keltuve ribojamas asmenų skaičius. Šį atlaisvinimą suskubta priimti, nes slidinėjimo centrų verslas yra sezoninis. Leidimai į trasas parduodami tik elektroniniu būdu, tai veikia kaip lankytojų registracija. Tiesa, ir toliau draudžiama teikti slidinėjimo įrangos nuomos ir kitas nei slidinėjimo trasų paslaugas.

Artimiausiu metu ketinama imtis prekybininkų – A. Dulkys siūlo leisti veikti ne tik būtiniausių prekių parduotuvėms. „Norėtume pasiūlyti Vyriausybei, kad galėtų dabar veikti ne tik maisto produktais prekiaujančios parduotuvės, bet ir kitos nebūtinųjų prekių parduotuvės, jeigu jos turi atskirą įėjimą iš laukos pusės ir gali riboti pirkėjų srautus“, – sakė A. Dulkys.

Tiesa, kol kas neaišku, ar bus leidžiama veikti ir didelėms nebūtinų prekių parduotuvėms. Taip pat ketinama tikslinti, kokie saugumo reikalavimai bus keliami prekybininkams. „Teiksime prioritetą toms parduotuvėms, kurios turi atskirą įėjimą iš lauko pusės. Tačiau, tikiuosi, ir siūlysiu diskutuoti, ir dėl kvadratūros. Kai yra didesnis plotas, tai reiškia, kad galbūt galima saugiai ir ne vieną žmogų aptarnauti“, – sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Rekomenduojami video