Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pirmieji koranaviruso atvejai rajone: tyla prieš audrą?

Koronavirusas neaplenkė Klaipėdos rajono. Trečiadienį pranešta, jog sutuoktinių pora iš Klaipėdos rajono buvo parvykusi namo automobiliu iš Austrijos. Teigiama, kad jiedu laikėsi saviizoliacijos reikalavimo, keliauninkams diagnozuotas COVID-19, jie gydomi Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Per darbo savaitę Gargždų greitosios medicinos pagalbos personalas gavo tris iškvietimus, galimai susijusius su koronavirusu.

Klaipėdos rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija pluša be atokvėpio. Atkaklių pastangų dėka pavyko rasti tiekėjus, kurie papildys apsauginių priemonių rezervą.

Didžiausias priešas – pacientų melas

Gargždų ligoninės vyriausioji gydytoja Virgina Ruškienė „Bangai“ sakė, jog kol kas situacija kontroliuojama. Gargždų ligoninėje ramu. „Tikėkimės, kad tai nėra tyla prieš audrą. Pacientų yra sumažėję, vizitų nėra, be to, žmonės jau patys suprato, kad situacija ekstremali ir nebesiveržia lankyti artimųjų, nebelieja pykčio, kad ligoninė užrakinta“, – pasakojo ji. Tačiau, anot ligoninės vadovės, pasitaiko „supurtymų“.

Šią savaitę į Gargždų medikus kreipėsi vienoje iš rajone įsikūrusių logistikos kompanijų dirbantis vairuotojas ukrainietis, kuris pareiškė grįžęs iš Vokietijos ir esą patyręs traumą. „Ėmėmės visų apsaugos priemonių, patikrinome temperatūrą – nekarščiavo, tai apžiūrėjo chirurgas. Paaiškėjo, kad jokios traumos nėra, tik nutrinta koja ir buvo matyti infekcija. Vadinasi, žmonės meluoja, kad gautų medicinos paslaugą“, – daro išvadą V. Ruškienė. Vairuotojas pėsčiomis atėjo iki gydymo įstaigos. Neaišku, ar jis dar kur nors vaikščiojo po Gargždus. Ligoninės patalpos, kuriose lankėsi vairuotojas, buvo iškart dezinfekuotos.

„Svarbiausia, kad pacientai nemeluotų medikams, visuomenė būtų supratinga. Kitu atveju, jei pradėtų „kristi“ gydymo įstaigos, tai išties situacija būtų kritinė“, – akcentavo Gargždų ligoninės vyriausioji gydytoja. Ji atkreipė dėmesį, kad žmonės nerimauja dėl Slaugos skyriuje gulinčių artimųjų. „Tačiau norime nuraminti, kad visi pacientai prižiūrimi gerai, visi pagal poreikį pamaitinami. Juk dabar daug personalo iš Konsultacinio-diagnostinio ir kitų skyrių dirba būtent Slaugos skyriuje, nes jokios kitos konsultacijos, patikrinimai nevyksta. Dėl to darbuotojų pakankamai“, – užtikrino V. Ruškienė.

Savivaldybės pastangos duoda vaisių

Ligoninės vadovė džiaugiasi, kad sudėtingoje situacijoje bendradarbiavimas su rajono Savivaldybe yra sklandus. „Apsaugos priemonių resursai mažėja, o poreikis nesustojęs. Reikia respiratorių, kaukių, kombinezonų, pirštinių, kurios dabar yra kasdienė darbo priemonė. Poreikį teikiame Savivaldybei ir, manau, tikrai sulauksime papildymo“, – sakė ji.

Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas dar trečiadienį socialiniame tinkle „Facebook“ paviešino žinią, kad pavyko atrasti vieną tiekėją, kuris pasiūlė didelį kiekį respiratorių ir net plaučių ventiliavimo aparatų. „Mes jau užsisakėme papildomų priemonių, kad papildytumėme savo rezervą. Be to, tiekėjo kontaktais pasidalijau ir su Klaipėdos meru. Būtent Klaipėdos universitetinėje ligoninėje yra gydomi šio regiono gyventojai, užsikrėtę koronavirusu, tad, neabejotinai, ligoninei reikalinga kuo daugiau apsaugos priemonių“, – savo paskyroje rašė B. Markauskas. Rajono Administracijos direktorius Artūras Bogdanovas informavo, kad rajono Savivaldybė užsisakė papildomai 2000 vnt. respiratorių, kurie atkeliaus jau kitą savaitę. Taip pat užsakyta 1000 apsauginių kostiumų, 100 vnt. apsauginių akinių, 2000 pirštinių porų, papildomai tikimasi gauti dar 100 l dezinfekcinio skysčio.

Buvo priimtas sprendimas taip pat pasidalinti savo atsargomis su Klaipėdos vaikų ligonine. Į pastarąją ligoninę iškeliavo 100 kombinezonų ir 150 vienetų medicininių kaukių. „Žinau, tai nėra daug, bet dalijamės tiek, kiek galime. Dalis atsargų iškeliavo ir mūsų Paramos šeimai centrui. Darbuotojams, kurie lanko, maitina mūsų rajono vienišus senelius ir neįgaliuosius“, – informavo rajono meras B. Markauskas.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos 105 darbuotojai dirba nuotoliniu būdu, tačiau, esant poreikiui, apsilanko ir darbo kabinetuose. Nuotoliniam darbui organizuoti prašyta, jog Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos nariai laikinai grąžintų jiems anksčiau duotus nešiojamuosius kompiuterius. Tarybos nariai, suprasdami situaciją ir suvokdami, kad su jų grąžintais kompiuteriais galės dirbti nuotoliniu būdu daugiau Savivaldybės darbuotojų, kompiuterius nedelsdami grąžino. Šios technikos iki penktadienio nebuvo grąžinę keturi Tarybos nariai. Iki pietų tokių liko du – Česlovas Banevičius, Ligita Liutikienė.

Užtikrintos vietos saviizoliacijai

Per 500 – tiek vietų Klaipėdos rajono savivaldybė rado saviizoliacijai. Dalis patalpų priklauso Savivaldybei, dalis – privačiam sektoriui. Jose privalomam karantinui galės apsistoti žmonės, neturintys tam sąlygų. Pavyzdžiui, grįžtantys iš užsienio ir nenorintys važiuoti į namus, kur yra jų artimieji. Dėl karantinavimosi patalpų sulaukiama nemažai skambučių, tačiau, anot mero patarėjo Jevgenijaus Bardausko, iki šiol visi saviizoliacijos vietomis pasirūpino patys.

Kol vieni kritikuoja valdžios sprendimus karantino metu, kiti galvoja, kuo gali padėti, kad ši krizė kuo greičiau baigtųsi. Ketvergiuose gyvenantis verslininkas Romas Kvaselis žmonių karantinavimui nemokamai pasiūlė naudoti keturis savo kotedžus Šventojoje. Tačiau dėl tokio savo sprendimo jau sulaukė kaimyninių kotedžų savininkų priekaištų. „Tačiau turime suprasti, kad jei visi užsidarysim ir atsėdėsim tas dvi savaites, tai situacija stabilizuosis. Reikėtų net uždrausti išeiti iš namų be rimtos priežasties. Dabar kiekviena diena mums kainuoja labai brangiai“, – neabejoja verslininkas R. Kvaselis, savanoriškai pasiūlęs pagalbą sudėtingu karantino laikotarpiu.

Dalis privačių apgyvendinimo įstaigų užtikrino, kad karantine esantiems žmonėms, jei to negalės padaryti jų artimieji, galės tiekti ir maistą. Sutartį su maitinimo įstaiga yra sudariusi ir Savivaldybė, tad didesnių problemų neturėtų kilti. Užsidariusiesiems į karantiną bus parūpinta dezinfekcinio skysčio, termometrų, šiukšlių maišų, sudėtos atmintinės, kaip elgtis saviizoliacijos laikotarpiu, kitos būtinos priemonės. Savanorių kritinėje situacijoje yra pasiruošusi pasiūlyti Šaulių sąjunga, Lietuvos skautija.

Konsultuoja nuotoliniu būdu

Gargždų PSPC vyriausiasis gydytojas Petras Serapinas „Bangą“ informavo, kad kol kas situacija nesikeičia: pacientų konsultavimas vyksta nuotoliniu būdu. Į pačią Gargždų šeimos medicinos kliniką įleidžiami tik pavieniai, gydytojo leidimą gavę asmenys. „Jei nesilaikysime tvarkos, galime turėti Šeškinės poliklinikos atvejį. Juk apsilankiusysis pradžioje gali nežinoti, kad jau nešiojasi COVID-19, tai užkrėstų ir medikus. Privalome maksimaliai apsisaugoti“, – užtikrino Gargždų PSPC vyriausiasis gydytojas P. Serapinas.

Gargždų PSPC Greitosios medicinos pagalbos skyriaus vedėjos pareigas laikinai einanti Daiva Jurgelevičienė penktadienio rytą „Bangą“ informavo, kad per šią darbo savaitę rajono greitosios medicinos pagalbos brigada gavo 3 iškvietimus, galimai susijusius su koronavirusu. „Du atvejai buvo Gargžduose, iš kurių vienas – 6 m. vaikui, turėjusiam kontaktą su grįžusiuoju iš Olandijos. Dar vienas iškvietimas, galimai susijęs su koronavirusu, buvo į Priekulę“, – sakė pašnekovė. Visais atvejais buvo maksimaliai naudotos apsaugos priemonės, kurių kol kas Gargždų greitosios medicinos pagalbos darbuotojai užtenka.

Agnė ADOMAITĖ

 

Rekomenduojami video