Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pirma pakabino reklamą, paskui paprašė leidimo?

Po Valstybės atkūrimo dienos išaušęs pirmadienis pasitiko biržiečius naujais vizualiniais akcentais. Miesto centre, prie istorinės vertės pastato, buvusio banko, kur dabar bazuojasi KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 509 lengvoji pėstininkų kuopa bei šauliai, naujai sušvito Agluonos upės krantinė. Aptrupėjusią betoninę krantinės sieną uždengė ryškus reklaminis tentas su Lietuvos kariuomenės vaizdais.

Reklama atliko savo funkciją – buvo pastebėta ir apkalbėta. Apie tai liudijo redakcijoje gauti telefono skambučiai. Visi pašnekovai buvo vieningi dėl vieno dalyko - tentas ryškus ir pastebimas. Nuomonės išsiskyrė dėl senamiesčio estetinio vaizdo ir reklamos vietos. Vieni sakė, jog tai geras spalvingas akcentas, paslepiantis aptriušusią betoninę sieną. Kiti piktinosi, kad ryškūs reklaminiai vaizdai visiškai netinka istorinio pastato fone, darko bendrą kraštovaizdžio reginį. Treti nuogąstavo, kad taip žalojamas kultūros paveldo objektas. Dar teko išgirsti svarstymų, kad kariški vaizdai gali nepatikti turistams, mėgstantiems fotografuotis fontanų ir rūmų fone.

Kuopos vadas kpt. Modestas Lapienis sakė, jog tai senas sumanymas. Dar praėjusios kadencijos rajono valdžia pageidavo, kad būtų sutvarkyta byranti pastato tvoros siena.

Anot karininko, tiek pastatas, tiek krantinė priklauso konkrečiam savininkui, todėl kariuomenė negali imtis kažkokių remonto darbų.

Pastato savininkai tvorą remontuoti ruošiasi, todėl kartu su Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Biržų poskyriu buvo nuspręsta laikinai panaudoti Lietuvos kariuomenę reklamuojantį tentą. M. Lapienis užtikrino, kad visi reikiami dokumentai ir leidimai šiam objektui yra sutvarkyti.

Savivaldybės paveldosaugininkas Dalius Mikelionis sakė, jog pastato tvora – krantinė nėra kultūros paveldo objektas, todėl su Kultūros paveldo departamentu derinimas nereikalingas.

Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Loreta Munikienė sakė kalbas apie ketinimus uždengti krantinę tentu girdėjusi dar vasarą. Prašymas pakabinti reklamą bei jos projektas į Architektūros ir urbanistikos skyrių pateko tik šį antradienį. Įdomus sutapimas – dokumentai į savivaldybę pateko netrukus po to, kai reklama ėmė domėtis „Šiaurės rytai“. Dokumentų siuntėjas – Lietuvos kariuomenė. Prašymas savivaldybėje kol kas yra nenagrinėtas, nors tentas jau kabo.

Antanas Vaičeliūnas

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video