Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pinigų klastotojai irgi pajuto infliaciją – 20 eurų banknotus pakeitė penkiasdešimtinės

Lietuvoje daugėja suklastotų eurų – vien Kauno apskrityje per šiuos metus dėl to pradėta per 200 ikiteisminių tyrimų. Pareigūnai atkreipia dėmesį, kad klastotojai, anksčiau dažniausiai gaminę 20 eurų banknotus, dabar ėmėsi penkiasdešimtinių.

„Iš pirmo žvilgsnio galima sakyti, kad padirbti banknotai tikrai geros kokybės, kol nepalyginame su tikru“, – sakė Kauno apskrities kriminalinės policijos 3-ojo skyriaus viršininkas Donatas Karalukas, lygindamas 50 eurų banknotų – vieną padirbtą, o kitą tikrą.

Pasak pareigūno, apžiūrinėjant abu banknotus, nesunku pastebėti, kad suklastoto pinigo skaičiai yra ne tokie ryškūs, o paveikslėliai pakreipus nekeičia savo vaizdo.

„Norėtumėm atkreipti žmonių dėmesį, kad jie būtų budresni ir žiūrėtų, kokius pinigus paima. Taip pat ir prekybos centrai bei įmonės, dirbančios su grynaisiais pinigais, nustatę asmenis, kurie pateikinėja suklastotus pinigus, turėtų nedelsdami praneštų policijai ar apsaugai. O toliau mes jau patys atliksime tyrimą, ar tas žmogus netyčia pats tapo nusikaltimo auka, ar jis yra suklastotų pinigų platintojas“, – kalbėjo D. Karalukas.

Jo teigimu, tuomet, kai klastotės pastebimos tik inkasuojant pinigus, tyrimas būna sudėtingas, nes sunku nustatyti, kas tą pinigą pateikė.

Jei anksčiau klastotojai dažniausiai padirbinėjo 20 eurų nominalo banknotus, tai pastaruoju metu 90 proc. aptinkamų klastočių yra 50 eurų. Pasak D. Karaluko, pateikę 50 eurų ir susirinkę grąžą nusikaltėliai gauna didesnę naudą.

Rekomenduojami video