Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Piktžolės miesto parko gėlyne jau bado akis?

„Rinkos aikštė“ sulaukė pasipiktinusios kėdainietės skundo dėl, jos nuomone, apleistų ir netvarkomų miesto parke esančių gėlynų. Anot moters, dekoratyvinės turėjusios būti gėlės virto sulaukėjusiomis ir iki pusės kelių siekiančiomis lauko gėlėmis. Tačiau blogiausia – ne tai, o tai, kad šios dar ir piktžolėmis apaugusios… O ir žiedinė sankryža, atvažiuojant į Kėdainius nuo Josvainių, yra virtusi dideliu brūzgynu. Kėdainių miesto seniūno pavaduotoja Samantė Mituzaitė-Palubinskienė su skaitytojos išvardintais kaltinimais nesutinka, o jos minimuose gėlynuose ir tankiai apaugusioje žiedinėje sankryžoje mato grožį ir tikina, jog būtent toks ir buvo projektuotojų sumanymas.

Toks sumanymas ir buvo

„Nenorėčiau sutikti su tuo, kad miesto parko gėlynai tapo apleisti ir neprižiūrimi. Tų dviejų gėlynų plotų idėja, mano žiniomis, ir buvo tokia, kad būtų kaip lauko pieva. Todėl jie dabar ir yra aukšti. Tačiau pabrėžiu, kad Kėdainių mieto seniūnija gėlynų neprojektuoja. Tą daro savivaldybės Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyrius kartu su Architektūros ir urbanistikos skyriumi.

Kadangi toje vietoje yra daug medžių, tai yra normalu, kad prikrenta liepžiedžių, lapelių ir pan. Liūdina tai, kad žmonėms pievos gėlės, kurios yra pasodintos, asocijuojasi su piktžolėmis ir žmonės atėję jas išrauna“, – komentavo seniūno pavaduotoja.

Žinoma, dėl skonio nesiginčijama, o grožis draugų neturi. Tačiau bent jau kažkokie objektyvūs grožio rėmai vis tiek turėtų būti. Todėl atsakydama į klausimą, ko trūksta, kad vaizdas miesto parke pasikeistų, S. Mituzaitė-Palubinskienė svarstė, jog „tuos du gėlynus, esančius miesto parke, reikia iš naujo suprojektuoti“.

Gėlynai bus prižiūrimi iki vėlyvo rudens

Kalbėdama apie kitą kėdainietės įvardijamą miesto gėdą – minėtą žiedą, – S. Mituzaitė-Palubinskienė vėlgi pažymėjo, kad, jos žiniomis, planas jį apželdinti taip, kaip dabar yra, kaip tik toks ir buvo.

„Mintis ir yra turėti kažką didingesnio, kad patrauktų žmogaus, miesto svečio akį. Tačiau primenu, kad viduryje žiedo esantys dekoratyviniai augalai kasmet yra genimi. Piktžolės ten tikrai neauga“, – užtikrino miesto seniūno pavaduotoja.

Ji taip pat patvirtino, kad minėtos vietos yra tvarkomos ir tai bus daroma iki pat sezono pabaigos, t. y. spalio–lapkričio mėnesių: „Piktžolių ravėjimas, tręšimas, laistymas, žolės purenimas, lapų surinkimas – pagrindiniai dalykai prižiūrint gėlynus“.

Paklausta, kiek šiais metais miesto gėlynams buvo skirta pinigų, pašnekovė paaiškino: „Gėlynų sodinimui ir priežiūrai buvo skirta iš viso 66 tūkst. 115 Eur (suma su PVM). Praėjusiais metais – 54 tūkst. 829 Eur (suma su PVM).

Tačiau atkreiptinas dėmesys, kad trąšų kaina šiemet yra kur kas didesnė negu praėjusiais metais. O ir pats darbo užmokestis yra pakilęs. Infliacija turi įtakos: paslaugų kainos yra kur kas didesnės.

Lėšų yra panaudota šiek tiek daugiau negu pusė. Lėšos buvo panaudotos vienmečių augalų sodinimui, gėlynų tręšimui, laistymui, ravėjimui (priežiūrai)“.

Rekomenduojami video