Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSveikataSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Piktas pokštas apie koronavirusą Krakėse gali kainuoti labai brangiai

Koronaviruso grėsmė pasaulyje nerimsta. Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai pradėjo tyrimą dėl  pokštautojų, kurie viešumoje imitavo ir dalijosi galimai melaginga informacija apie viruso išplitimą Kėdainių rajono Krakių miestelyje. Piktadarys, užsidėjęs kaukę ir specialius drabužius, imitavo dezinfekcijos procesą miestelio centre.

Gyventojai įbauginti

Penktadienio vakarą socialiniame tinkle „Facebook“ buvo išplatintos nuotraukos, kuriose užfiksuotas asmuo dėvintis specialius rūbus ir vaikštinėjantis Krakių miestelio centre, prie parduotuvių ir neva jas dezinfekuojantis. Nuotraukas paviešinęs pilietis klausė gyventojų, ar Krakėse jau yra koronavirusas, ar valdžia jiems meluoja. Nuotraukos sulaukė didžiulio žmonių susidomėjimo. Jie dalinosi fotografija ir diskutavo apie tai, kad nutiko Krakėse. Ne vienas žmogus puolė į paniką, kreipėsi į Krakių seniūną.

Sureagavo nedelsiant

Penktadienio vėlyvą vakarą ir naktį iš penktadienio į šeštadienį Krakių seniūnas Ernestas Barčas ėmėsi aiškintis situaciją ir teikė informaciją vietos gyventojams. Seniūno surinkti duomenys parodė, kad veiksmas Krakėse tėra piktavalių pokštas. Jokia tarnyba Krakėse esančios miestelio parduotuvės naktį nedezinfekavo.

„Gerbiami seniūnijos gyventojai, noriu pareikšti, kad iš atsakingų institucijų neturiu jokios informacijos apie Krakių miestelyje nustatytą koronavirusą. „Krakių turgelyje“ paskleista informacija galimai yra melaginga. Pirmadienį dėl tos informacijos paskleidimo kreipsiuosi į policiją“, – vėlyvą penktadienio vakarą į krakiškius kreipėsi seniūnas E. Barčas.

Kreipėsi į policiją

Seniūnas savo žodžių neišsižadėjo ir pirmadienį nuvyko į Kėdainių rajono policijos komisariatą, kur parašė pareiškimą dėl paskleistos galimai melagingos informacijos ir žmonių bauginimo. Policijos pareigūnai pradėjo aplinkybių tikslinimą ir tyrimą.

„Kaip ir žadėjau, šiandien dėl penktadienį „Krakių turgelyje“ paskleistos melagingos informacijos apie Krakių miestelyje neva nustatytą koronaviruso atvejį, kreipiausi į policiją. Belieka laukti, kol bus nustatytas asmuo ar asmenys, kurie atsakys įstatymų nustatyta tvarka. Laikykimės karantino reikalavimų ir mes šį užkratą įveiksime“, – pirmadienį krakiškius ramino seniūnas E. Barčas.

Prašo laikytis tvarkos

Krakių seniūnas prašo gyventojų nepanikuoti ir laikytis bendros tvarkos, kuri galioja visoje Lietuvoje.

„Visi keliautojai, grįžę iš užsienio, privalo izoliuoti save 14 kalendorinių dienų – tai inkubacinis periodas, per kurį gali išryškėti simptomai, todėl būtina stebėti savo sveikatos būklę. Kiekvienam nesilaikiusiam šių reikalavimų, bus taikoma administracinė atsakomybė. Jei per dvi savaites ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą. Taip pat nepamirškite ir toliau laikytis visų rekomendacijų.

Gerbiami seniūnijos gyventojai, nuo rytojaus apie asmenis, kurie nesilaiko saviizoliacijos reikalavimų, informuosime policiją. Kviečiu gyventojus, kurie pastebės tokius asmenis, pranešti man telefonu 8 660 25 535 (anonimiškumą garantuoju). Tik pilietiškumo pagalba apsaugosime save ir artimus mums žmones“, – sakė E. Barčas.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video