Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Piktadarių akiratyje – naujausias Ukmergės gėlynas

Ketvirtus metus Ukmergę gražinantys UAB „Grožio idėja“ darbuotojai sunerimę – mieste siautėja viešųjų gėlynų niokotojai. Praėjusį savaitgalį buvo pasikėsinta į naujausią mieste – vos prieš mėnesį šalia Ukmergės kraštotyros muziejaus įkurtą – rožyną.

„Penktadienį įmonės darbuotojai ten atliko tam tikrus darbus. Viskas buvo gerai. O pirmadienį atvykę į šią vietą pastebėjo, kad gėlyną kažkas bandė ardyti – per abu galus ištraukta plėvelė, į krūvas sustumtas mulčias. Ir tai tikrai ne kokio šuns, o savo tam tikrų tikslų ir kėslų turėjusio žmogaus darbas. Labai gaila, kad mūsų visuomenėje vis dar atsiranda tokių piktadarių, kurie darko miesto gėlynus – visų mūsų turtą“, – sakė UAB „Grožio idėja“ vadovė Jurga Olisevičienė.

Pasak jos, beveik visi miesto gėlynai ir gėlinės nukenčia kasmet. Vieni augalus sulaužo, kiti – išrauna, o treti negali ramiai praeiti nepasisavinę augalų atlankų – vadinamų „fliancų“. J. Olisevičienė prisiminė kažkada buvusį ir tokį atvejį, kai didžioji dalis gėlyne pasodintų gėlių buvo tiesiog išrautos ir išmestos ant gatvės.

UAB „Grožio idėja“ iš viso prižiūri apie 750 kv. m plotą užimančius Ukmergės gėlynus. Iš rajono savivaldybės biudžeto miesto gražinimui gėlėmis papuošiant viešąsias erdves (gėlių sodinimo bei priežiūros paslaugoms) šiais metais skirta beveik 10 tūkst. eurų.

„Patys žmonės turėtų būti sąmoningesni ir, pastebėję gėles vagiantį asmenį, nedelsiant pranešti Bendruoju pagalbos numeriu 112. Mieste esantys gėlynai patenka į vaizdo kamerų stebėjimo lauką, o jos – išmaniosios, leidžiančios puikiai atpažinti įtariamųjų veidus ar automobilių numerius. Įvykus blogiems dalykams, mes peržiūrime vaizdo įrašus ir išaiškiname pažeidėjus“, – teigė Ukmergės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas Vladas Butkus.

Daiva ZIMBLIENĖ

Rajono savivaldybės atstovė spaudai

Rekomenduojami video