Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pieno keliu domėjosi Lietuvos darželinukai bei moksleiviai

VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT) įgyvendina projektą, finansuojamą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Techninė pagalba“ veiklos sritį „Lietuvos kaimo tinklas“. Projekto tikslas – viešinimo akcijų metu skleisti pozityvią kaimo plėtros programos naudą gyvulininkystės ūkiuose, pademonstruojant, kaip panaudojant inovatyvias priemones vartotojų namus pasiekia sveikas ir kokybiškas pienas.

Viena įdomiausių projekto veiklų – „Pieno kelias“ edukacijų organizavimas dešimtyje Lietuvos darželių-pradinių mokyklų, progimnazijų bei gimnazijų. LŽŪKT gyvulininkystės bei rinkodaros specialistai aplankė Panevėžio, Lazdijų, Tauragės, Kėdainių, Mažeikių, Telšių, Radviliškio, Vilniaus, Šilalės, Alytaus mokymo įstaigas. Pirminis projekto tikslas buvo su pieno keliu supažindinti bent 300 vaikų, tačiau edukacijoje sudalyvavo daugiau nei 1 000 mokinių.

„Pradėjus bendrauti su įvairiomis mokyklomis ir pasakojant, koks projekto „Pieno kelias“ tikslas, ką veiksime edukacijų metu, mokyklų ir darželių vadovybė labai džiaugėsi, kad tokie įdomūs projektai atkeliauja į mokyklas. Mūsų tikslas buvo pieno keliu pakeliauti bent su viena klase, tačiau atvykus į mokyklas norinčiųjų sudalyvauti edukacijoje būdavo labai daug – praktiškai visose mokyklose dirbdavome su daugiau nei 100 vaikų. Darbas nebuvo lengvas, tačiau su komanda nusprendėme, kad jeigu jau atvažiavome į mokyklą, galime padirbėti ir su daugiau vaikų nei planuota. Juk turime puikią progą nešti gerąją žinią apie gyvulininkystę Lietuvoje, gerinti žemės ūkio įvaizdį ir supažindinti mažuosius su visu pieno gamybos procesu“, – apie projektą pasakojo LŽŪKT Rinkodaros skyriaus vadovė Erika Mankutė.

Į kiekvieną mokyklą buvo vykstama su Mobilia gyvulininkystės laboratorija, kurioje vaikai galėjo pamatyti visus išmanius įrenginius, skirtus gyvuliams tirti ir gydyti. Edukacijų metu vaikai keliavo per skirtingas pieno kelio stoteles, kur mažieji keliautojai sužinojo, kuo bus užaugęs veršiukas, iš kur atsiranda pienas, ar karvytės serga ir kas jas gydo, ar visos karvės vienodai atrodo, kaip pienas patenka į parduotuvę. Vaikai atliko daug praktinių užduočių: smagus buvo imituotas melžimas, mažieji labai stengėsi gydyti veršiukus, mokėsi atpažinti pašarą, atskirti mėsinių ir pieninių veislių gyvulius, dėliojo pieno kelio dėlionę, dalyvavo linksmojoje viktorinoje. Atlikę visas užduotis, daug sužinoję ir pažaidę, vaikai gavo projekto dalyvio diplomus ir dovanėles.

Visas šias užduotis vaikai atliko drauge su LŽŪKT Tiksliojo ūkininkavimo paslaugų ir kompetencijų centro gyvulininkystės specialistėmis Kamile Turskyte ir Žyginta Prokopavičiūte. Specialistės pasakojo, ką veikia ūkyje nuvykusios su mobilia gyvulininkystės laboratorija, kaip karvės gyvena tvarte, vaizdingai demonstravo pačių pagamintame muliaže.

LŽŪKT džiaugiasi ir dėkoja Panevėžio r. Dembavos vaikų lopšeliui-darželiui „Smalsutis“, Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijai, Kėdainių vaikų lopšeliui-darželiui „Žilvitis“, Lazdijų darželiui-mokyklai „Kregždutė“, Tauragės Tarailių progimnazijai, Vilniaus „Ąžuolyno“ progimnazijai, Alytaus darželiui-mokyklai „Sakalėlis“, Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijai, Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijai, Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijai, Mažeikių Kazimiero Jagmino pagrindinei mokyklai už prisidėjimą prie šios gražios iniciatyvos ir už labai smalsių vaikų ugdymą.

LŽŪKT inf.

Rekomenduojami video