Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pieną iš ūkininkų superka pigiau, tačiau parduotuvėse produktų kaina nekris

Iš ūkininkų superkamo pieno kaina jau kurį laiką mažėja, bet parduotuvėse pieno produktų kainos lieka stabilios arba keičiasi tik labai nežymiai. Nors prognozuojama, kad žaliavos supirkimo kaina dar kris, mažesnių pieno produktų kainų parduotuvėse nereikėtų tikėtis.

Lietuvos pieno gamintojų asociacijos (LPGA) direktorius Eimantas Bičius tikina, kad pieno supirkimo kainos pradėjo kristi nuo balandžio pradžios, o gegužės pradžioje kaina dar sumažėjo. „Kalbant apie paskutinius mėnesius, pieno supirkimo kainos pradėjo kristi nuo balandžio 1 d. apie 2–3 ct/kg., tokia pat suma nukrito ir nuo gegužė 1 d.

Kooperatyvams, kurie superka pieną iš savo narių ir paskui parduoda jį perdirbėjams, kaina, palyginti su kovo mėnesiu, nuo gegužės 1 d. nukrito apie 8 ct/kg, o tai yra apie 25–27 proc.“, – sako E. Bičius. Nors žaliavinio pieno kaina krenta, naujausi Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro (ŽŪIKVC) duomenys rodo, kad daugumos pieno produktų vidutinės mažmeninės kainos Lietuvos didžiųjų tinklų parduotuvėse nesikeičia arba keičiasi tik labai nežymiai.

 „Sunku prognozuoti, kaip keisis mažmeninės pieno produktų kainos, nes jos dažnai nekoreliuoja su situacija didmeninėse ir pasaulio rinkose, kuriose stebimas pieno produktų kainų mažėjimas.

Pavyzdžiui, mažmeninės sviesto kainos pas mus yra didžiausios nuo 2016 m., nors didmeninės sviesto kainos Lietuvoje ir kitose ES valstybėse mažėja. Mažmeninės kainos didėjimas susijęs su mažmeninės prekybos dalies didėjimu sviesto kainų grandinėje. Ši dalis mažmeninės sviesto kainos struktūroje pastoviai didėjo nuo 2018 m. IV ketvirčio.

Tikėtina, kad pieno produktų kainos išliks stabilios su nedidele mažėjimo tendencija“, – aiškina ŽŪIKVC Rinkos informacijos ir ekonominės analizės skyriaus specialistė Dovilė Grauzdytė. Kaip teigia Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) atstovai, jų turimais duomenimis, nuo karantino pradžios pieno mažmeninės kainos nesikeitė, sviestas pigo 1,46 proc., sūriai taip pat pigo 1,64 proc., grietinė brango 0,35 proc., labiausiai brango liesa varškė – 3,26 proc., kefyras – 2,74 proc.

 

Enrika Gecaitė

Rekomenduojami video