Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Petkūnuose degė grūdų džiovykla

Trečiadienį popiet gausios dviejų rajonų ugniagesių pajėgos buvo sukeltos ant kojų gavus pranešimą apie Kėdainių rajone degančią grūdų džiovyklą. Laimei, į įvykį operatyviai sureagavo ūkio darbuotojai, kurie iki ugniagesių atvykimo patys nuslopino ugnį.

Truskavos seniūnijos Petkūnų kaimo Ūkininkų gatvėje grūdų džiovykla užsidegė apie 13 valandą. Į įvykio vietą buvo pasiųstas Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pirmasis skyrius, Okainių ugniagesių komanda bei Panevėžio rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Ramygalos ugniagesių komanda. Kadangi pastatas yra didelis ir sublokuotas, paprašyta pasiųsti dar vieną papildomą ugniagesių autocisterną iš Šėtos.

Ūkio darbuotojai, pranešę apie įvykį tarnyboms, nieko nelaukdami patys puolė gesinti gaisrą.

Prie grūdų džiovyklos kaip mat buvo atvairuotas traktorius su vandens pilna autocisterna. Grūdai iš džiovyklos buvo perpilami į sunkvežimio priekabas. Ūkio darbuotojų teigimu, nelaimės metu džiovykloje buvo apie 18 tonų kviečių. Dėl kokių priežasčių įvyko nelaimė Petkūnuose, aiškinsis ugniagesių gelbėtojų tyrėjai.

Šiemet Kėdainių rajone tai jau ne pirmoji tokia nelaimė grūdų džiovykloje. Rugpjūtį Šėtos seniūnijos Runeikių kaime taip pat degė grūdų džiovykla, kurią mėgino gesinti įmonės darbuotojai. Jie išleidinėjo iš džiovyklos grūdus, o ugniagesiai juos gesino, aušino. Iš viso džiovykloje tuomet buvo sandėliuojama 120 tonų grūdų.

Būtina paisyti saugumo

Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkas Artūras Šalvaitis sako, kad tokie gaisrai kyla dėl įvairiausių priežasčių.

Juos gali sukelti ir žmogiškieji veiksniai, pavyzdžiui, neatsargus rūkymas, žemės ūkio technikos gedimai, techninės priežastys (elektros prietaisų, įrenginių gedimai, netvarkinga elektros instaliacija), savaiminis medžiagų užsidegimas (nereguliarus temperatūros matavimas), pažeidimai atliekant ugnies, suvirinimo darbus, todėl siekiant išvengti tokių nelaimių, grūdų džiovyklose dirbantis personalas turi saugiai elgtis.

Taip pat būtina periodiškai tikrinti žemės ūkio techniką (valyti degiąsias medžiagas, dulkes ir kt.), atkreipti dėmesį į visus grūdų saugyklose, sandėliuose eksploatuojamus elektros įrenginius ar prietaisus. Patariama remontuoti ar laikyti žemės ūkio techniką tik saugiu atstumu nuo sandėlių.

Rekomenduojami video