Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Perspėja žvejus – leiskite žuvims ramiai išneršti

Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugija primena kėdainiečiams žvejams, kad gegužės 15 dieną prasidėjo žiobrių žvejybos draudimas, jis tęsis mėnesį – iki birželio 15 dienos.

Prasidėjo nerštas

„Šiuo metu Nevėžis gausus žiobrių, kurie plaukia į viršų neršti. Visą pavasarį žvejai aktyviai žiobrius žvejojo. Deja, žvejoti šios žuvies jau nebegalima, dabar turime leisti ramiai šiai žuviai išneršti“, – primena Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius.

Už draudžiamų gaudyti žuvų žvejybą gresia nuo 115 iki 289 eurų bauda, konfiskuojami žvejybos įrankiai ir priemonės. Pažeidėjai taip pat turi atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą ir už kiekvieną neteisėtai sugautą žiobrį sumokėti – 65,3 Eur. Jeigu žuvys sugautos draustinyje ar rezervate, ši suma patrigubėja.

Aktyviai tikrina

Kėdainių rajono aplinkosaugininkai labai aktyviai tikrina, kaip žvejai mėgėjai laikosi nustatytų žūklės taisyklių. Atliekant patikrinimus paaiškėjo, kad kėdainiečiai žvejai laikosi taisyklių. L. Stanevičius žvejams primena, kad būtina pratęsti ir žvejo bilietą. Metinius žvejo bilietus galima įsigyti ar prasitęsti Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijoje. Žvejai leidimą žvejoti gali įsigyti ir „Perlo“ terminale ar internetu.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video