Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pernaravoje įsisuko kapų plėšikai

Kėdainių rajono Pernaravos miestelio gyventojai sunerimę, mat po penkių metų pertraukos vėl prasidėjo vagystės kapinėse. Šį kartą nuo kapo dingo antkapis. Vietiniai mano, kad Pernaravos miestelyje įsisuko kapų plėšikai.

Pamatę – nustėro

Šeštadienio vidurdienį artimųjų kapo aplankyti atvykę žmonės nustėro – jie patebėjo, kad  kapinėse nuo kapo pavogtas juodos spalvos antkapis. Apie šventvagystę nukentėjusieji nedelsiant informavo policiją. Policijos pareigūnai atvyko į įvykio vietą ir užfiksavo vagystės faktą, surinko kitus duomenis, apklausė gyventojus. Kėdainių rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas. Žmonės patirtą materialinę žalą įvertino 300 eurų, tačiau moralinę žala jiems sunku ir apsakyti.

Trūko žodžių

Sekmadienį „Rinkos aikštės“ kalbinti Pernaravos miestelio gyventojai sunkiai rinko žodžius.

„Kas čia darosi toje Pernaravoje? Tai vienas paminklas dingo, dabar kitas. Atrodo, kad čia kokie kapų plėšikai įsisukę, gal jiems čia patogu vogti? Niekas jų nemato, kapinės miestelio pakraštyje, tad gali vogti sau nieko netrukdomi. Tačiau juk Dievas mato, negi jiems neliko nieko švento? Kur ritasi pasaulis...“, – kalbėjo vietiniai.

Ne pirma vagystė

Pernaravos miestelyje kapinių vagys siaučia nebe pirmą kartą. Prieš penkerius metus, taip pat liepos mėnesį,  vagys nuo kapo pavogė Mergelės Marijos skulptūrą. Tuomet garbaus amžiaus pernaravietė, atėjusi aplankyti vyro kapo, esančio tame pačiame kaime, nustėro – ant kapo nebebuvo mylimam vyrui pastatytos Švenčiausios Mergelės Marijos skulptūros. Vietoj skulptūros buvo likęs tik nupjautas metalo gabalas. Moteris negalėjo patikėti savo akimis.

Nusižiūrėjo iš anksto?

„Rinkos aikštės“ korespondentų kalbinama moteris prasitarė mananti, kad šią skulptūrą vagys nusižiūrėjo iš anksto.

„Žinot, dabar čia daug visokių būna, daug stato naujų paminklų, daug žmonių atvažiuoja. Ko gero, vagys jau buvo iš anksto nusižiūrėję ir planavę šią vagystę“, – svarstė garbaus amžiaus moteriškė, labai sukrėsta šio nutikimo.

Nuostoliai – milžiniški

Tąkart moteris korespondentams pasakojo, kad ši skulptūra buvo atgabenta iš užsienio valstybės. Ji teigė už skulptūrą mokėjusi apie 14 000 litų. Tuo metu žala įvertinta 4000 eurų.

„Pinigai lieka pinigais, bet kur širdies skausmas. Kaip jį apskaičiuoti? Ko gero, neįmanoma...“, –  kalbėjo vietos gyventoja.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video