Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Per mėnesį bandys apvažiuoti pasaulį

Druskininkietis Karolis Mieliauskas šio rudens pradžioje pasiruošęs kiek daugiau nei per mėnesį motociklu apkeliauti visą pasaulį – numatoma, kad kelionė truks 40 dienų. Rugpjūčio 17 dieną startavęs Druskininkuose, jis pajudėjo Latvijos ir Rusijos sienos link, o rugsėjo 27 dieną turėtų grįžti ten pat, tik jau atkeliavęs iš vakarų. 

Vieną išbandymą keičia kitas. Šių metų vasario mėnesį motociklu pasiekęs šalčiausią apgyvendintą vietą žemėje – Sibiro gilumoje tūnantį Oimjakono kaimą, K.Mieliauskas išsiruošė dar vienam nuotykiui – kelionei aplink pasaulį.

Jo laukia 20 tūkst. kilometrų kelionė per visą Eurazijos žemyną, per Šiaurės Ameriką ir vėl per visą Europą atgal į Druskininkus, kuriuose jis ir startavo. „Mintis apkeliauti aplink pasaulį, manau, daugeliui žmonių prasisuka galvoje. Ir aš nesiruošiu jos nuasmeninti. Vieni, pasitaikius galimybei, žvejoja lėktuvo bilietus į skirtingus žemynus, kiti tą bando daryti automobiliu. Aš esu pratęs prie ekstremalesnių kelionių ir mano priemonė – motociklas“, – aiškina K.Mieliauskas.

Ekstremalios kelionės – važiavimas užšalusiu Baikalo ledu ar važiavimas spaudžiant 50 laipsnių speigui Jakutijoje – K.Mieliauskui yra tarsi meditacija. Todėl jis visada motociklu važiuoja vienas.

„Kaip ir daugelio kitų mano kelionių, šios pirminis tikslas nėra geografinis pažinimas. Jei važiuočiau pasidairyti, daryčiau tai su šeima. Kadangi motociklas man yra įrankis aktyviai meditacijai ir savižvalgai, aš sau susikuriu kiek labiau įtemptas sąlygas, pavyzdžiui – tam tikras laiko normas. Tad ir šioje kelionėje laiko labai nešvaistysiu, kiekvieną dieną beveik ištisai sėdėsiu ant motociklo tiesiu stuburu“, – sako keliautojas.

Motociklininkas pajudėjo Rusijos sienos link per Latviją, toliau jo laukia daugiau nei 10 tūkst. km kelias per visą Rusiją iki Vladivostoko.

„Per Sibirą važiavau ne kartą. Ir galiu pasakyti, kad galvoti, jog apie Sibirą ką nors supranti, yra pats didžiausias naivumas, koks tik galėtų būti. Tarp miestų – po 1000 km. O aplink – nieko, tik didinga laukinė gamta, kuri nuolat krečia išdaigas. Pavyzdžiui, prieš porą metų vieniems keliautojams ten liepos mėnesį prisnigo iki kelių. O dabar dega miškai. Dega plotas, beveik prilygstantis visai Lietuvai“, – pasakojo K.Mieliauskas.

Pasiekęs Vladivostoką, motociklininkas turės keltis per Ramųjį vandenyną. Nors žemės rutulio skersmuo – kiek daugiau nei 40 tūkst. km, motociklo odometras kelionės metu prasuks tik kiek daugiau nei 20 tūkst. km., nes jūromis ir vandenynais tokia transporto priemone riedėti neįmanoma, tad teks skristi.

Kadangi nuotykių ieškotojas visą kelią važiuos tuo pačiu „KTM 790 Adventure“ motociklu, kad sutilptų į 40 dienų, K.Mieliauskas, keldamasis iš Vladivostoko į Los Andželą, jį turės pasiimti su savimi.

Antrasis kelionės etapas prasidės legendiniame Santa Monikos paplūdimyje. Legendiniu „Route 66“ keliu lietuvis judės Čikagos kryptimi. Pakeliui jis susitiks su keliomis lietuvių bendruomenėmis. Nuo Čikagos – tiesiu taikymu į Niujorką. Iš Niujorko – vėl per Atlanto vandenyną į Londoną ir europietiškomis magistralėmis namo į Druskininkus. Keliautojas juokiasi, kad paskutiniai pora tūkstančių kilometrų bus sunkiausi, mat reikės važiuoti jau skersai išilgai išmaišytais nuobodžiais greitkeliais.

Rugsėjo 27 dieną numatomas finišas Druskininkuose. „Šioje kelionėje turėsiu daugiau komforto nei bet kurioje ankstesnėje. Bet aš į ilgą kelią leisiuosi su daiktu, kurį išbandžiau tik minimaliai. Tad tai bus kartu ilgiausias bandomasis važiavimas. Bent jau šiuo motociklu dar niekas nekeliavo aplink pasaulį“, – sakė K.Mieliauskas.

VL

Rekomenduojami video