Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Per kelias dienas Lietuvoje – net 12 tūkst. žaibo išlydžių

Klimatas Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, keičiasi, karščio bangos dažnėja ir stiprėja, o jas dažniausiai lydi ir galingos liūtys, kurios neatsiejamos nuo perkūnijos. Štai vien nuo savaitės pradžios mūsų šalies meteorologai užfiksavo daugiau nei 12 tūkst. žaibo išlydžių, kurie ne tik raižė dangų, bet sukėlė nemalonumų gyventojams.

Daugiausiai žaibo išlydžių – šalies rytinėje dalyje

Paskutinę birželio savaitę žaibų kiekis buvo įspūdingas: antradienio rytą šalį plovusios liūties metu žybtelėjo net 8 tūkst. kartų, trečiadienio rytą – dar apie 4 tūkst. kartų. Hidrometeorologijos tarnybos atstovas Gytis Valaika tikina, kad dėl pasaulinės klimato kaitos žmonės turi adaptuotis ir nusiteikti pavojingiems reiškiniams.

„Trečiadienį žaibai labiausiai raižė dangų rytinėje šalies dalyje. Savaitės pabaigoje numatomi orų pokyčiai, tačiau su jais ateis ir krituliai, gali būti audrų“, – sako G. Valaika.

Hidrometeorologijos tarnybos atstovas sako, kad nieko neturėtų stebinti, kad dažnėja atvejų kai viename miesto krašte kritulių būna gausiau, o kitame vos palašnoja.

„Galima sakyti, kad tai jau tipinė situacija, kai pavyzdžiui vienas Vilniaus galas skęsta po liūties, o kitas – ne. Pastebime, kad tokių situacijų tik daugėja, o prie to prisideda tai, kad Lietuvoje daugėja karštų oro masių. Kaip jau minėjau, žmonės turi adaptuotis, nes situacija stipriai pakitusi“, – pažymi jis.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, praėjusiomis paromis audra smarkiausiai siautė Kauno apskrityje. Čia gelbėtojai per dvi paras vyko į 17 iškvietimų. Per pastarąsias paras gelbėtojams teko vykti  iš viso į 32 iškvietimus visoje Lietuvoje.

Pažymima, kad birželio mėnesį žaibai įplieskė jau 9 gaisrus. Daugiausiai, po 3 Alytaus ir Marijampolės apskrityse, po 2 Vilniaus ir Kauno apskrityse, Šiaulių ir Utenos apskrityse ugniagesiams gelbėtojams teko vykti gesinti po vieną žaibo padegtą pastatą.

Rekomenduojami video