Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Per karantiną neįgalumas ir darbingumo lygis pratęsiami automatiškai

Jeigu per karantiną baigsis sprendimo dėl žmogaus neįgalumo, darbingumo lygių ar specialiųjų poreikių galiojimas, jis bus pratęstas automatiškai, ketvirtadienį pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).

Jos teigimu, anksčiau priimtas sprendimas dėl darbingumo lygio galios iki karantino pabaigos ir dar 30 kalendorinių dienų jam pasibaigus.

Susijusios pensijos ir išmokos bus mokamos įprastai.

SADM informuoja, kad dalis socialinių paslaugų bus teikiamos telefonu ar elektroniniu paštu.

Kai asmuo kreipiasi į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą dėl neįgalumo ir darbingumo lygių ar specialiųjų poreikių nustatymo, vertinimą siūloma atlikti asmeniui nedalyvaujant, privalomą klausimyną užpildyti telefonu arba elektroniniu paštu.

Kita vertus, socialinės apsaugos ir darbo viceministrės Vilmos Augienės teigimu, gyvybiškai svarbios paslaugos turi būti užtikrintos – suteikiamos sveikatos priežiūros paslaugos, aprūpinama maistu, medikamentais.

Gyvybiškai svarbiomis paslaugomis laikomos nakvynės namų teikiamos paslaugos.

SADM rekomenduoja, kai įmanoma, specialistams telefonus suderinti dėl socialinių paslaugų teikimo, pavyzdžiui, telefonu vertinti klientų kasdienius poreikius, planuoti paslaugų teikimo intensyvumą.

Rekomenduojama pagal galimybę specialistams retinti vizitus į globojamųjų namus, pavyzdžiui, nuperkant daugiau maisto. Jei leidžia aplinkybės, produktų paketus patariama palikti prie durų.

„Teikiant paslaugas gyvai, būtina laikytis asmens higienos, naudoti apsaugines priemones (vienkartines pirštines, vienkartines kaukes ir kt.), esant poreikiui – dezinfekuoti paviršius asmens namuose“, – nurodoma SADM pranešime.

Taip pat rekomenduojama pagal galimybes laikytis dviejų metrų atstumo, saugant klientą ir jo artimuosius nuo tikimybės būti užkrėstiems virusu.

Tuo pačiu SADM teigia, kad intensyviau turėtų būti vykdoma šeimų socialinė priežiūra, nes vaikai, uždarius darželius ir mokyklas, namuose praleidžia daugiau laiko.

„Tačiau socialinės paslaugos turėtų būti teikiamos nuotoliniu būdu“, – teigia ministerija.

Kita vertus, pabrėžiama, kad esant įtarimams dėl padidėjusios rizikos, būtina periodiškai teikti paslaugas ir asmens namuose, laikantis saugumo priemonių.

„Kilus bet kokiam įtarimui dėl galbūt prieš vaiką naudojamo smurto ar kitokio pavojus vaiko fiziniam ar psichiniam saugumui, sveikatai ar gyvybei, apie tai būtina nedelsiant informuoti policiją“, – nurodo SADM.

Specialistams rekomenduojama visus įmanomus vertinimus atlikti, sprendimus priimti nuotoliniu būdu.

Rekomenduojami video