Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Per karantiną maitinamės sveikiau?

Šių metų kovą Lietuvoje iš augintojų daržovių buvo supirkta daugiau, tam turėjo įtakos ir karantinas, nurodo Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras. 

„Daržovių supirkimas šiemet buvo daug didesnis, nes 2019 metų pavasarį daržovių atsargos augintojų sandėliuose dėl prasto derliaus 2018 metais pasibaigė anksčiau. Taip pat didesniam bulvių ir daržovių supirkimui įtakos turėjo paskelbtas karantinas, nes gyventojai kurį laiką kaupė atsargas, todėl pirko daugiau, taip pat daugiau gamino valgyti namuose”, – teigiama centro leidinyje „Agrorinka”.

Anot leidinio, bulvių, skirtų vartoti šviežias, iš Lietuvos augintojų didmeninės ir mažmeninės prekybos ir kitose įmonėse kovą, palyginti su atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu, supirkta 39,26 proc. daugiau.

Nurodoma, kad perdirbti skirtų bulvių supirkta 27,03 proc. mažiau, nes nuo kovo vidurio paskelbus karantiną, buvo uždaryti darželiai, mokyklos, kavinės, restoranai, todėl sumažėjo perdirbtų bulvių poreikis.

Daržovių, skirtų vartoti šviežias, minimu laikotarpiu, palyginti su praėjusių metų kovu, supirkta 60,36 proc. daugiau. Svogūnų supirkimas padidėjo 6,4 karto, raudongūžių kopūstų – 5,36 karto, baltagūžių kopūstų – 78,72 proc., agurkų – 47,53 proc., morkų – 29,25 proc., salotų – 7,08 proc., svogūnų laiškų – 4,07 proc. Tuo metu burokėlių supirkimas sumažėjo 34,99 proc.

Naujausios žinios

Rekomenduojami video