Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Per dvi dienas visoje Lietuvoje iš anksto balsavo beveik 58 tūkst. rinkėjų

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad pakartotiniame balsavime per dvi išankstinio balsavimo dienas iš viso balsavo daugiau kaip 58 tūkstančiai rinkėjų.

VRK duomenimis, tai yra daugiau kaip 4 procentai nuo bendro visų antrame rinkimų ture teisę balsuoti turinčių rinkėjų skaičiaus, skelbiama komisijos pranešime žiniasklaidai.

Pranešama, kad aktyviausiai kol kas balsuoja Lazdijų rajono savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravę asmenys. Jų balsavimo aktyvumas pasiekė 9,5 proc.

Aktyviai balsuojama ir Ignalinos rajone, čia per dvi dienas balsuoti atvyko 9,1 proc. rinkėjų.

Taip pat nedaug atsilieka Varėnos rajonas, kur per dvi išankstinio balsavimo dienas balsavo 8,7 proc. rinkėjų.

Pasyviausi kol kas yra Panevėžio rajono (1,43 proc.), Šiaulių rajono (1,5 proc.) ir Trakų rajono (2,34 proc.) rinkėjai.

Anykščių rajono savivaldybės rinkėjai, kurie buvo balsavę pirmąją balsavimo iš anksto dieną, aktyviai naudojasi jiems suteikta perbalsavimo galimybe pasikeitus šios savivaldybės balsavimo biuleteniams, kai po teismo sprendimo VRK sugrąžino vieną iš kandidatų į rinkimus.

Šioje savivaldybėje iš 100 antradienį balsavusių anykštėnų, dar kartą balsuoti atvyko 38 Anykščių rajono savivaldybės gyventojai. Likusieji rinkėjai tai gali padaryti kovo 16 dieną iki 20 valandos bet kurioje išankstinio balsavimo vietoje arba sekmadienį, kovo 19-ąją, balsuodami Anykščių rajono savivaldybės rinkimų apylinkėse.

Pranešama, kad balsavimas iš anksto tęsiasi, jis truks iki kovo 16 d. 20 val. vakaro. 

Balsavimas iš anksto galima Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių pastatuose arba papildomai įrengtose balsavimo vietose.

Pakartotinio balsavimo rinkimų dieną – kovo 19-ąją – balsuoti bet kurioje Lietuvos savivaldybėje jau nebebus galimybės, rinkėjai turės atvykti į tos savivaldybės, kurioje yra deklaravę gyvenamąją vietą iki 2023 m. sausio 4 d., rinkimų apylinkes 7–20 valandomis.

VRK primena, kad rinkėjams einant balsuoti reikia pasiimti tik asmens dokumentą.

Rekomenduojami video