Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pensinį amžių pasiekę asmenys galės gauti negalios išmokas

Seimas galutinai pritarė įstatymo pataisoms, kuriomis nustatoma, kad pensinį amžių pasiekusiems asmenims, negalios išmokos mokamos, jei šios yra didesnės nei būtų senatvės pensija.

Už projektą priėmimo stadijoje balsavo 113, prieš nebalsavo ir nesusilaikė nei vienas parlamentaras. 

Šie pakeitimai įsigalioja 2024 m. birželio 1 d.

Kaip teigiama aiškinamajame Socialinio draudimo pensijų įstatymo pakeitimo rašte, šie pakeitimai leis užtikrinti, kad senatvės pensijos amžių sukakusiems asmenims visais atvejais išliks teisė gauti anksčiau paskirtas invalidumo ar netekto darbingumo pensijas.

Taip pat nustatomi atvejai, kai asmenims gaunantiems invalidumo ir riboto dalyvumo išmokas pasiekus pensinį amžių keičiasi mokamų pensijų rūšis. Jeigu asmeniui nustatomas 70 proc. ir didesnis netektas dalyvumas, pradedama mokėti senatvės pensija su negalia, jei nustatomas 65 proc. dalyvumas ir mažiau – senatvės pensija.

Teigiama, kad tokio aiškumo prireikė nuo 2024 m. sausio 1 d. pradėjus įgyvendinti Lietuvos Respublikos asmenų su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymą.

Tad, derinant Socialinio draudimo pensijų įstatymą su Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymu, pastarajame numatyti pokyčiai teisėje gauti didesnę senatvės pensiją asmeniui su negalia susieti su dalyvumo lygio nustatymo procedūra.

Rekomenduojami video