Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pensijos kitąmet augs 7-8 procentų, sako premjeras

Valdžiai numatant keisti prieš kelerius metus įtvirtintą pensijų indeksavimo formulę, kad dėl krizės nuo kitų metų nebūtų įšaldytas jų didinimas, premjeras Saulius Skvernelis sako, kad 2021 metais pensijos turėtų augti 7-8 procentais.

„Priklausys nuo to, kaip susitvarkysime su šita krize, prognozuojamas 7-8 proc. augimas. Jei bus šių metų rezultatai kitokie, kadangi apima beveik 7 metų rezultatus, susijusius su darbo užmokesčiu, tai mažėjimas gali būti, bet kol kas apie tai nekalbame", – Seime žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Anot jo, pensijų augimui koronavirusas neturėtų daryti įtakos.

„Yra formulė patvirtinta, viską darome, kad ekonomika nukentėtų kuo mažiau, tą konstatuoja ir Europos Komisija, pakankamai geras prognozes Lietuvai. (...) Antras ketvirtis bus sunkiausias, po to vėl bus augimas, tai manau, kad jokių grėsmių nėra“, – sakė S. Skvernelis.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė Seimo socialinių reikalų ir darbo komiteto nariams trečiadienį sakė, kad pensijos kitąmet augs, bet ne tokiu tempu, kaip pastaraisiais metais.

„Didėjimas šioks toks numatomas, bet nebus toks didelis, koks yra šiais metais“, – sakė E. Radišauskienė.

Automatiškai pensijos indeksuojamos nuo 2017 metų – jos priklauso nuo ekonomikos ir darbo užmokesčio fondo augimo. Dabar numatyta, kad pensijos negali būti mažinamos, o krizės laikotarpiu būtų finansuojamos iš rezervo.

Nuo šių metų pradžios pensijos vidutiniškai augo daugiau nei 9 proc., o vien dėl indeksavimo – 8,1 proc. Papildomai 1,83 proc. padidinus bazinės pensijos dydį, kiek sparčiau pensija didėjo turintiems didesnį darbo stažą, pavyzdžiui, su 30 metų stažu ji padidėjo 34 eurais.

Dar 3,5 euro prie pensijos papildomai bus išmokama iki birželio 30-osios.

Rekomenduojami video