Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pensijos į namus nešamos ne visiems

Į "Ukmergės žinių" redakciją kreipėsi senjorė Angelė dėl pensijų išdavimo tvarkos.

67-erių metų moteris sakė, kad jai nepatogu pensiją gauti pavedimu, išmokas norėtų gauti grynaisiais. Angelės teigimu, iš banko kortelės sunku nusiimti pinigus. Nors kortele naudojosi, kol dirbo, dabar jos nebenori. „Negi negali seniems žmonėms pensijas nešioti į namus?“ – teiravosi moteris. Paskambinusi į socialinio draudimo fondą („Sodrą“), sužinojo, kad  jai pensijos nešimo į namus paslauga negali būti suteikta dėl per jauno amžiaus.

Pasidomėjus, kokiais atvejais pensija nešama į namus, Valstybinio socialinio draudimo fondo (VSDF) valdybos Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Malgožata Kozič informavo, kad senatvės pensija gali būti pristatoma į namus gavėjams, sulaukusiems 80-ies metų, neįgaliems asmenims arba tiems, kuriems reikalinga nuolatinė slauga, taip pat gyvenantiems vietovėse, kuriose nėra galimybės išgryninti pinigus, bei tiems, kurie pensijų į namus pristatymo būdą buvo pasirinkę iki 2009 m. gruodžio.

VSDF duomenimis, Lietuvoje šiuo metu yra apie 609 tūkst. senatvės pensijos gavėjų, Ukmergės rajone – beveik 8 400 senatvės pensininkų.

Šių metų vasario mėnesį pensijas į namus gavo beveik 172 tūkst. žmonių visoje Lietuvoje, o Ukmergės rajono savivaldybėje pensijos į namus pristatomos per 2 900 gavėjų.

Pensijų išnešiojimą apmoka „Sodra“ – pernai tai kainavo per 6,3 mln. eurų. 

Rekomenduojami video