Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Penktadienį prie „Achemos“ gamyklos organizuojamas mitingas

Penktadienį prie „Achemos“ gamyklos įvyks mitingas „Žmonės svarbiau už pelną!“, skirtas palaikyti streikuojančius „Achemos“ darbuotojus, praneša Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK).

„Streikuojantys darbuotojai patiria milžinišką spaudimą, darbdavys meta visas pajėgas ir lėšas užsmaugti streikui, užuot tas pačias pastangas skyręs susitarimui pasiekti. Visi prisimename „Švyturio“ streiką, kuris taip ir neįvyko, nes darbdavio iniciatyva nekompetentingi teismai užkirto tam kelią. Šis streikas – vyksta, ir tai pirmasis pagal teisinį reglamentavimą surengtas streikas privačiajame sektoriuje. Ši kova – ne tik „Achemos“ darbuotojų, ji – visų darbuotojų, nes jos baigtis turės įtakos visam darbuotojų judėjimui. Pralaužus ledus mes įgalinsime streiko įrankį ir suteiksime vilčių milijonui Lietuvos darbuotojų, kad jie gali visavertiškai reikalauti didesnių algų ir geresnių darbo sąlygų savo darbovietėse“, – sakoma LPSK pranešime.

Neterminuotą streiką „Achemos“ darbuotojai pradėjo antradienio rytą, primena ELTA.

Pasak streiką organizuojančios „Achemos“ darbuotojų profesinės sąjungos (ADPS) pirmininkės Birutės Daškevičienės, profsąjunga padarė viską, kad su bendrovės atstovais būtų susitarta taikiai, tačiau nei argumentai, nei situacijos analizė, nei piketai ar priminimai apie duotų pažadų nesilaikymą niekur neatveda jau kelerius metus.

Jos teigimu, tarp darbuotojų ir įmonės valdybos vis dar nepasirašyta kolektyvinė sutartis, nuo jų slepiama informacija.

Streiko organizatoriai reikalauja įmonės kartą per metus indeksuoti darbuotojų tarifinį darbo užmokestį, dėl konkretaus indeksacijos dydžio ateinantiems metams susitarti iki metų pradžios. Taip pat prašoma visiems darbuotojams skirti vienkartinį paskatinimą už metinius rezultatus, priklausomai nuo pasiektų rezultatų.

Tuo metu, reaguodama į darbuotojų streiką, „Achemos“ vadovybė skelbia, kad „Achemos“ profesinės sąjungos vadovės B. Daškevičienės su darbuotojų streiku susiję pareiškimai – radikalūs, ir reiškia susirūpinimą dėl galimo pavojaus saugumui.

Rekomenduojami video