Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pelėdnagiuose šuo apkandžiojo mergaitę

Kėdainių rajone – ir vėl skaudi nelaimė, susijusi su gyvūnais. Pelėdnagių miestelyje agresyvus šuo apkandžiojo dvejų metų mergytės galvytę.

Išvežė į ligoninę

Penktadienio vakarą į Pelėdnagių miestelį skubėjo greitosios medicinos pagalbos medikai ir policijos pareigūnai, mat gautas pranešimas, kad šuo užpuolė mažametį vaiką. Atvykę medikai mergaitei nedelsiant suteikė pirmąją medicinos pagalbą ir išgabeno į Kauno klinikas. Klinikose mergaitei diagnozuotos kastinės žaizdos. Taip pat mergaitė patyrė didžiulį šoką.

Svetimas šuo

Mergaitę šuo užpuolė jos namuose. Tai jos tėvų pusseserės šuo, kurį moteris atsivedė ateidama į svečius. Suaugusieji tik svarsto, dėl ko įvyko nelaimė, neatmetama, kad mergaitė norėjo su šunimi pažaisti, tačiau šuo to nesuprato. Dėl įvykio Kėdainių rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pasitaiko neretai

Visai neseniai panašaus atvejo būta ir Kėdainių mieste. Tuomet Sodų gatvėje, nuosavo namo kieme, mišrūnas apkandžiojo mažametę, kuri dėl kastinių žaizdų kakle ir smakre buvo pristatyta į ligoninę. Suteikus medicininę pagalbą mergaitė buvo gydoma ambulatoriškai.

Žmogaus klaida

Kėdainiuose ne kartą lankęsis ir pasirodymus su dresuotu šunimi rengęs kinologas pastebi, kad šuns puolimas yra žmogaus klaida. Paklaustas, kaip elgtis, jei vis dėlto šuo užpuola, kinologas teigia, kad yra visokių būdų, bet jie nebūtinai visada padės. Svarbiausia bėgant nesustoti ir stovint nepradėti bėgti. Nors populiari nuomonė, kad sustojusio žmogaus šuo nepuls, tačiau tai nėra tiesa. Atvirkščiai – šis veiksmas gali paskatinti šunį tapti bailiai įtariu ir išprovokuoti puolimą.

„Net ir nenorėdamas šuo gali nuskriausti vaiką, nes jis nesupranta, kad tai vaikas. Gyvūnas gali grybštelėti jį dantimis, pastumti, užgauti. Nereikia palikti šuns ir vaiko vienų, tada nereikės skirti bausmių ir rėkti, koks šuo kvailas. Žinoma, aš nesakau, kad šeimoje, kurioje yra vaikas, negali būti šuns. Gyvūną laikyti tikrai galima“, – tvirtina Muitinės mokymo centro mokymo bei metodikos skyriaus vyr. inspektorius Artūras Zaleckas.

Taip pat reikia mokyti vaikus neglostyti svetimų šunų gatvėje, nesvarbu, kad jų šeimininkai tvirtina, jog augintinis nepiktas ir paklusnus.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video