Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pažangiausi šalies ūkininkai naujam sezonui ruošiasi kaupdami žinias

Beveik 400 naujovėmis besidominčių ir pažangių ūkininkų rinkosi į Šiaulių areną, kurioje vyko žemės ūkio sektoriaus atstovams skirta konferencija „Patirtys. Priemonės. Tikslai 2023“. Tai buvo pirmasis „Agrokoncerno“ įmonių grupės organizuojamas kasmetinio konferencijų ciklo renginys, kurio tikslas – pasidalinti su ūkininkais sukaupta patirtimi, atliktais moksliniais tyrimais ir naujienomis.

Neperka agresorių trąšų

Konferencija prasidėjo tylos minute, skirta pagerbti žuvusiuosius už Ukrainos laisvę. Įmonės „Agrokoncernas“ direktorius Edgaras Šakys savo pranešime pabrėžė, kad Rusijai užpuolus Ukrainą, įmonių grupė priėmė sprendimą nutraukti verslo ryšius su šalimis agresorėmis ir užtikrino, kad jo principingai yra laikomasi.

„Gauname žinių iš ūkininkų, kad į jų kiemus atveža trąšų rusiškuose maišuose. Į tokius pasakymus mes reaguojame labai griežtai – šiandien atveža maišus, rytoj gali išvežti šeimas. Gal kažkam tai atrodo juokinga, bet taip nėra – todėl šioje situacijoje reikia turėti stuburą. Mes tvirtai laikomės savo žodžio ir džiaugiamės, kad didžioji dalis ūkininkų daro tą patį nepirkdami rusiškos ir baltarusiškos produkcijos“, – kalbėjo E.Šakys.

Užtikrina kokybę

Apžvelgdamas praėjusio sezono Lietuvos derlių, įmonės „Agrokoncernas“ direktorius pasidžiaugė, kad jis buvo pakankamai geras. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2022 metais derlius siekė 7,3 mln. tonų. Tačiau E.Šakys atkreipė dėmesį į tai, kad praėjusiais metais jo kokybė buvo prastesnė ir ne visada atitiko keliamus reikalavimus.

Tai yra viena iš priežasčių, kodėl įmonė kasmet organizuoja konferencijų ciklą. Jų tikslas – pasidalinti su ūkininkais sukaupta patirtimi, žiniomis ir naujienomis tam, kad būtų galima užtikrinti gerą derlių, iš kurio būtų gaminamas kokybiškas maistas.

„Patys esame žemdirbiai, todėl dalijamės tik tuo, kuo patys tikime ir ką naudojame siekdami geriausių rezultatų. Mūsų išskirtinumas yra ir tas, kad daug investuojame į mokslą. Turime ypač stiprų mokslinį skyrių, kurio atliekami tyrimai ir bandymai yra prilyginami mokslo institucijų veiklai. Ūkininkai žino, kad mes pateikiame tik patikrintas rekomendacijas, todėl pasitiki mūsų siūlomomis augalų auginimo technologijomis“, – sako E.Šakys.

Svarbu – teisingai pasirinkti

Kad atvyksta semtis žinių ir pasitiki įmonės rekomendacijomis, tikino ir į konferenciją susirinkę kalbinti Šiaulių regiono ūkininkai.

„Su „Agrokoncernu“ dirbame jau ne pirmus metus. Vadovaujamės rekomendacijomis, taikome siūlomas technologijas, matome, kad veikia, pasiteisina, todėl ir atvykstame sužinoti naujienų, taip pat konferencijų metu yra gera proga pabendrauti ir su kitais ūkininkais, sužinoti, kuo jie gyvena“, – kalbėjo ūkininkas Arvydas Martišius iš Akmenės r.

Šiemet konferencijoje daug dėmesio buvo skiriama įmonės mokslinio padalinio „Agrokoncernas ITC“, kuriam vadovauja patyrusi mokslininkė dr. Eglė Petraitienė, atliktiems tyrimams ir bandymams.

E.Šakys: „Gauname žinių iš ūkininkų, kad į jų kiemus atveža trąšų rusiškuose maišuose. Į tokius pasakymus mes reaguojame labai griežtai – šiandien atveža maišus, rytoj gali išvežti šeimas. Gal kažkam tai atrodo juokinga, bet taip nėra – todėl šioje situacijoje reikia turėti stuburą.“

Pasak mokslininkės, teisingai pasirinktos priemonės ir technologijos gali padėti ekonomiškai efektyviai užauginti gerą ir sveiką derlių. Pavyzdžiui, tyrimais patvirtinta, kad pasirinkus sertifikuotas sėklas galima gauti papildomą 6–8 proc. derlių. Taip pat šiemet gausu naujienų augalų apsaugos ir augalų mitybos srityse.

Jau visai netrukus rinkai bus pristatytas unikalus fungicidas, kurio sudėtyje yra „Inatreq Active“. Tai yra visiškai nauja priemonė, skirta kovoti su javų ligomis. Prieš tai įmonių grupės mokslinis skyrius jį tyrė ir atliko bandymus net trejus metus. Bandymai parodė ypač gerus rezultatus.

Ne mažiau svarbi naujiena „Agrokoncerno“ produktų portfelyje yra ir biostimuliantas „BlueN“, kuris padeda augalams azotą paimti iš oro ir panaudoti jį savo augimui. Paprastai azotas augalus pasiekia tręšiant dirvą, tačiau dabar jau yra ir papildomas azoto šaltinis. Šis naujas produktas gali padėti ūkininkams prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkos sąlygų ir išlaikyti pasėlius derlingus bei sveikus.

Siūlo pažangius metodus

Pasak vieno iš konferencijos pranešėjo, įmonės „Agrokoncerno“ komercijos direktoriaus Arno Radzevičiaus, tokios efektyvios augalų apsaugos technologijos niekas kitas šiuo metu Lietuvoje neturi ir artimiausiu metu neturės. Jis atkreipė dėmesį ir į tai, kad įmonių grupė daug dėmesio skiria efektyvių ūkininkavimo sprendimų, kurie yra neatsiejami nuo technologijų, paieškai.

Pažangias rekomendacijas padeda įgyvendinti moderni technika. „Agrokoncerno“ įmonių grupės ūkiuose pradėti vykdyti išsamūs tyrimai su kintama sėklų norma. Įmonės „Agrokoncerno technika“ direktorius Mindaugas Lapatkinas pristatė šiuo išskirtiniu būdu galinčią išsėti įmonės „Bednar“ gaminamą sėjamąją „Omega“. Neseniai jis su komanda lankėsi šio gamintojo gamykloje Čekijoje, iš kurios parsivežė ir daugiau naujienų.

Ūkininkų dėmesio sulaukė ir autonominė mašina „AgXeed“, kuri buvo demonstruojama Šiaulių arenoje. Tai yra pirmasis Baltijos šalyse tokio tipo žemės ūkiui skirtas robotas, kuris jau visai netrukus pradės darbus laukuose.

E.Šakys konferencijos dalyviams pristatė ir naujausią iniciatyvą – Agro ambasadorystę. Jos tikslas – suburti pažangiausius šalies žemdirbius, kurie padėtų skleisti žinias aplinkiniams, gilintųsi į naujoves, populiarintų žemės ūkio indėlį į maisto gamybą Lietuvos jaunimui.

„Agrokoncerno“ įmonių grupė daug dėmesio skiria regionams, nes juose matome labai daug potencialo. Mūsų pelnas lieka čia, Lietuvoje. Investuodami į mokslą, technologijas, infrastruktūrą, žmones, mes užtikriname tvarią verslų sinergiją ir prisidedame prie šalies agroverslo pažangos. Koks žemės ūkis buvo prieš 30 metų, kai mes tik pradėjome savo veiklą, ir koks yra dabar – nesulyginami dalykai“, – pastebi E.Šakys.

Šiauliuose startavęs konferencijų ciklas „Patirtys. Priemonės. Tikslai 2023“ kvies į susitikimus ir kitų regionų ūkininkus. Vasario 28 ir kovo 1 dienomis konferencijos vyks „Agrokoncerno“ įmonių grupės ofise Babtuose (Kauno r.), kovo 7 dieną – Plungėje, kovo 9 dieną – Panevėžyje. Išsamesnę informaciją apie konferencijas galima rasti adresu agrokoncernas.lt/konferencija.

Rekomenduojami video