Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pavydžiam kuršėniškiui – laisvės apribojimas

Girtų sugyventinių konfliktai neretai atsiduria policijos suvestinėse. Štai šių metų liepos 10 d. po pietų, apie 14 valandą, policijos pareigūnai skubėjo į Kuršėnus, Vilniaus gatvę, kur dėl išgertuvių metu kilusio konflikto neblaivus vyras, gimęs 1974 metais, sumušė neblaivią sugyventinę, gimusią 1973 metais. Tiek vyras (nustatytas 1,54 promilių neblaivumas), tiek moteris (įpūtė net 2,08 promiles) buvo neblaivūs. Moteris medikų pagalbos atsisakė, o vyras buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Smurtauti linkusi prigimtis

47 metų V. S. pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 2 dalį dėl to, kad jis smurtaudamas sukėlė fizinį skausmą ir padarė nežymų sveikatos sutrikdymą savo šeimos nariui – sugyventinei L. P. Nustatyta, kad kuršėniškis konflikto metu tyčia pastūmė savo sugyventinę, tada tris kartus delnu sudavė jai per veidą. Tokie smurtauti linkusio vyro veiksmai turėjo ir atitinkamas pasekmes – nukentėjusiajai L. P. buvo padaryti sužalojimai: kraujosruva viršutinėje lūpoje, poodinė kraujosruva kairiojo klubo srityje. Pažymėtina, kad V. S. dėl smurtinių poelgių teistas ir praeityje – jo biografijoje puikuojasi ir faktai dėl teistumo už nesunkų sveikatos sutrikdymą, plėšimus. Dėl grasinimo nužudyti bei smurto artimoje aplinkoje jis 2017 metais nuo baudžiamosios atsakomybės buvo atleistas, kaip susitaikęs su nukentėjusiu asmeniu.

Konfliktas kilo dėl SMS žinučių

Liepos 10-ąją abu sugyventiniai vaišinosi alkoholiu. Smurtautojas policijos pareigūnams papasakojo, kad išgertuvių metu patikrino savo sugyventinės telefoną ir rado ten „daug visokių vyrų telefono numerių”. Kilo pavydas. Moteris, kuri tą popietę buvo sumušta, policininkams pasiguodė, kad sugyventinis yra labai pavydus. Esą dėl to jis paėmė jos mobilųjį telefoną, ten rado senų SMS žinučių, kurias jai rodė ir priekaištavo, o po to ėmė ir stumdytis bei muštis.

Nurodė, kad atleidžia

Po suduotų smūgių L. P. sužalojimų pati nematė ir tyrėjai apklausos metu sakė, kad ant kūno žymių nėra. Deja, padaryti sužalojimai buvo užfiksuoti asmens apžiūros protokole, nufotografuoti. Rastas ir ėmęs jau gyti sužalojimas ant kairės rankos žasto, bet dėl jo moteris sukūrė versiją, kad ranką ji buvo užsigavusi anksčiau, kaime darbuodamasi su žoliapjove. Praėjus keletui dienų po konflikto, sumušta moteris policijos pareigūnams pasakė, kad širdies draugui atleidžia.

Skirtas laisvės apribojimas

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjas Audrius Sadauskas pavydžiam vyrui skyrė 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmę. Visą šį laiką V. S. turės dirbti arba būti registruotas Užimtumo tarnyboje bei per 4 mėnesius neatlygintinai išdirbti 80 valandų sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis. Baudžiamoji byla išnagrinėta, priimant teismo baudžiamąjį įsakymą. Ar pavyks kuršėniškiui laikytis teismo skirtų įpareigojimų, parodys laikas.

Rita Grigalienė

Rekomenduojami video