Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pavasarinis miškasodis prasidėjo. Tradicinių talkų šiemet nebus

Šalies urėdijos pradėjo pavasarinio miškasodžio darbus. Per mėnesį kirtavietėse ir naujuose plotuose planuojama pasodinti  per 30 mln. vienetų medelių. Dėl koronaviruso šį pavasarį medelyne nevyksta sodmenų prekyba privatiems asmenims. Nebus kviečiama visuomenė į tradicines miškasodžio talkas.

Pristabdė

Valstybinės miškų urėdijos Rokiškio padalinio vadovas Kęstutis Skvarnavičius sakė, jog pirmasis bandymas buvo praėjusią savaitę. Tačiau užklupęs šaltukas darbus pristabdė: dėl paviršinio įšalo nebuvo galima iškasti sodinukų bei jų pasodinti. „Žiemos nebuvo, bet ji netikėtai grįžo kovui baigiantis. Po šaltos nakties traktorius pievoje iki pietų neklimpo“, – pastebėjimais apie kelių praėjusių dienų gamtos pokyčius dalijosi patyręs miškininkas.

Į kirtavietes ir naujus plotus – beveik milijonas

Rokiškio padalinys, jungiantis Rokiškio ir Kupiškio teritorijas, šį pavasarį suplanavęs atkurti 208 ha miško ir įveisti 19 ha naujo miško. Naujas miškas bus sodinamas Obelių girininkijoje, atkuriamos kirtavietės –  visose padalinio girininkijose.

Miškui atkurti ir įveisti naujai reikės apie 800 tūkst. sodmenų: 380 tūkst. eglės, po 180 tūkst. juodalksnio ir pušies, 100 tūkst. beržo ir 35 tūkst. ąžuolo sodinukų. Ąžuolo sodmenys įvežtiniai, kita sodinamoji medžiaga – savo medelyno. Iš jo nemažas kiekis sodinukų iškeliaus į kitų padalinių girininkijas. Pagal planą iš medelyno per pavasarinį sodinimą bus išgabenta 1 mln.145 tūkst. sodinukų.

Be talkų

Dėl koronaviruso medelyne nevyksta sodmenų prekyba privatiems asmenims. Po daugybės metų pirmą kartą miškininkai šį pavasarį nekvies visuomenės į nacionalinę miško sodinimo šventę. „Gamta nelaukia, turime sodinti mišką, tą darysime savo jėgomis laikydamiesi visų saugos nurodymų“, – sakė K.Skvarnavičius.

Rekomenduojami video