Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Patvirtino, kiek kitąmet dar augs pensijos

Seimas ketvirtadienį galutinai palaimino prezidento Gitano Nausėdos pasiūlymams dėl bazinių pensijų didinimo. Įstatymo pataisos užtikrintų, kad kitąmet bazinė pensija per mėnesį augtų apie 3,5 euro.

103 Seimo nariai balsavo už.

Augtų apie 3,5 euro

Pataisomis numatoma 2020–2021 metais taikyti penktadaliu didesnį nei numatyta bazinės pensijos indeksavimo koeficientą. Nuo kitų metų liepos pensijų indeksavimo koeficientas didinamas 1,83 procentinio punkto – tai leis pensijas papildomai padidinti maždaug 3,5 euro. Nuo 2021 metų 1,91 punkto didesnis indeksavimo koeficientas bus taikomas ir bazinės, ir individualios pensijos dalims. Valstybės biudžete papildomam pensijų didinimui nuo kitų metų liepos numatyta skirti 15,9 mln. eurų.

Seimo narys Antanas Vinkus kolegas ragino palaikyti prezidento pataisas, pažymėdamas, kad „padėtis valstybėje beveik 30 metų nepriklausomybėje gyvenančioje Lietuvoje nėra gera, jeigu virš 40 proc. pensininkų gyvena skurde“. Jam antrino ir konservatorius Mykolas Majauskas, pažymėjęs, kad Lietuva per visą savo nepriklausomybės laikotarpį dar niekada neturėjo tokio didelio skurstančių senjorų skaičiaus. To priežastimi Seimo narys laiko per mažą Vyriausybės dėmesį pensininkams. Tiesa, jis pripažįsta, kad šios pataisos iš esmės problemos neišspręs.

Parlamentinis Socialinių reikalų ir darbo komitetas lapkričio pabaigoje buvo nusprendęs, kad papildomai indeksuotos pensijos turėtų būti išmokamos ne vėliau kaip iki kitų metų birželio 30-osios, kartu būtų išmokamas ir nuo sausio susidaręs skirtumas. Tokiam siūlymui po pateikimo buvo pritaręs ir Seimas, o biudžete tam būtų reikėję papildomai numatyti apie 32 mln. eurų.

Kitąmet – 30 eurų augimas

Dėl įstatymuose jau įtvirtinto indeksavimo senjorų vidutinė senatvės pensija nuo metų pradžios didės 30 eurų iki 375 eurų, o vidutinė pensija su būtinuoju stažu – 32,5 euro iki 397 eurų.

d00811fdce0bba766ce486e88ffecafa

Prezidentūra skaičiuoja, kad 2020–2021 m. pensijų didinimui biudžete reikėtų numatyti po 32 mln. eurų.

Monika Kasnikovskytė

Rekomenduojami video