Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Paslaugų žmonės negauna dėl įstatymo absurdiškumo

Šalyje yra rajonų, kur lankomosios priežiūros paslaugų laukia po keliolika tokį poreikį turinčių žmonių ir ne vieną mėnesį. Tie žmonės lankomosios priežiūros darbuotojo sulaukia tik tuomet, jei koks kitas globojamas ir darbuotojų prižiūrimas senolis miršta.

Biržuose šiuo metu tokios lankomosios priežiūros – pagalbos paslaugos nesulaukia du žmonės – Papilyje ir Vabalninke. Kol kas jie pagalbininkų laukia neseniai, vos kelias savaites. Biržų rajono socialinių paslaugų centro vadovas Eividas Šernas šį poreikį paslaugai pavadino „karštaisiais taškais“. Bėda ta, kad greitu metu ši problema gali neišsispręsti.

Bėdos prasidėjo nuo šių metų sausio 1 dienos. Seimas įstatymu įteisino „Sodros“ įmokų vadinamąsias „grindis“. Darbdavys turi mokėti įmokas „Sodrai“ nuo minimalaus atlyginimo, nežiūrint į tai, kad darbuotojas įdarbintas turi dirbti puse ar ketvirčiu etato.

Pirmasis dėl šio klausimo mynęs savivaldybės vadovų slenksčius buvo Socialinių paslaugų centro direktorius Eividas Šernas. Nenuostabu: jo vadovaujamoje įstaigoje yra 100 darbuotojų, iš jų 56 – lankomosios priežiūros. Vidutinis darbuotojų darbo krūvis – 0,7 etato.

Seimas priėmė minėtą įstatymą, tačiau įstaigos finansavimas liko toks pat. Tad teko suktis, kaip sumokėti „Sodrai“ įmokas, net dalį darbuotojų atleisti.

„Ir taip kas mėnesį „Sodrai“ moku po 1700 eurų už nieką“, - piktinosi E. Šernas.

Pasak E. Šerno, šiuo metu Papilyje ir Vabalninke žmonės, kuriems nustatytas toks poreikis, lankomosios priežiūros paslaugą galėtų gauti nebent tuo atveju, jei kuris nors esamas įstaigos darbuotojas atsilaisvintų. Tačiau artimiausiu metu tai nenumatoma.

Biržų rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Kęstutis Knizikevičius sakė, kad šiuo metu aktyviai svarstoma, kaip išspręsti šią įstatymo sukurtą problemą dėl įmokų „Sodrai“.

Jis tikisi, kad Seimas priims pataisą, kurioje bus nurodyta taikyti išimtį socialiniams darbuotojams.

Kol tai nenuspręsta, šiuo metu svarstoma gyventojams, kurie negauna paslaugų, skirti specialias priežiūros paslaugos išmokas. Tuomet pagalbininkus jie galėtų pasikviesti patys.

Jurgita Morkūnienė

 

Rekomenduojami video