Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Paskelbti 2023-iųjų šauktinių sąrašai

Šiandien, ketvirtadienį, paskelbti 2023 metų šauktinių sąrašai, kuriuose – apie 32 tūkst. jaunuolių. Sąrašai skelbiami interneto svetainėje sauktiniai.karys.lt. Iš viso šiemet devynių mėnesių tarnybai bus pašaukti 3 828 jaunuoliai, pirmieji iš jų iškeliaus į Klaipėdoje esantį Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalioną jau vasario pabaigoje, o kovo pradžioje – į Alytuje įsikūrusį Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalioną.

„Kaip ir kasmet, kiekvienas, patekęs į sąrašą, čia ras nurodymus, kokius veiksmus reikia atlikti ir iki kada susisiekti su regioniniu karo prievolės ir komplektavimo padaliniu“, – kariuomenės pranešime teigė Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos direktorius Arūnas Balčiūnas.

Pasak jo, planuojama, kad šiais metais į pirmuosius šaukimus atlikti karo tarnybos asmenys bus kviečiami nebūtinai pagal eilės numerį esantį šių metų karo prievolininkų sąraše – pirmiausia šaukimų sulauks jau buvusieji sąraše ir atlikusieji šaukimo procedūras dar 2022 metais, toliau eilės tvarka eis ir į sąrašą įtraukti nauji karo prievolininkai.

„Todėl labai svarbu nuolat pasitikrinti informaciją, kuri atnaujinama kartą per savaitę, ir laiku vykdyti nurodymus“, – ragina A. Balčiūnas. 

Prie kiekvienos karo prievolininko pavardės bus nurodytas tikslus terminas, iki kada reikia susisiekti su paskirtu regioniniu karo prievolės ir komplektavimo padaliniu.

Visa į sąrašą patekusiems karo prievolininkams aktuali informacija pateikta interneto svetainėje www.karys.lt. Ją taip pat galima sužinoti paskambinus nemokamu telefonu 8 800 12 340.

Karo prievolininkai į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą šaukiami nuo 18 iki 23 metų, studentams tarnyba yra atidedama iki studijų pabaigos ir šaukimas vykdomas iki 26 metų, bet ne ilgiau, kaip iki kitų kalendorinių metų pabaigos po studijų baigimo ar nutraukimo.

Per pirmuosius du tarnybos mėnesius kariai baigs bazinį karinį rengimą, o likusius septynis mėnesius atliks kolektyvinį rengimą.

Karo prievolininkams už nurodymų nevykdymą gali būti taikoma administracinė arba baudžiamoji atsakomybė.

Devynių mėnesių trukmės nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą Seimas atnaujino 2015 metų pavasarį. Tai padaryta atsižvelgiant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir valstybės saugumui kylančias grėsmes.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas šių metų pradžioje pasiūlė ateityje pertvarkyti šaukimo į kariuomenę modelį, dalį jaunuolių šaukiant pusmečiui tarnybos. Tuo tarpu devynis mėnesius tarnautų tik savanoriai.

Rekomenduojami video