Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasivaikščiojimas viešose vietose sergant COVID-19 kainuos 1800 eurų

Neteista ir jokios administracinės nuobaudos iki šiol neturėjusi J. B. stojo prieš Tauragės apylinkės teismą – prokurorai ją kaltino tuo, jog platino pavojingą virusinę ligą.

Bylos duomenimis, J. B., būdama medikų informuota, kad jai nustatyta COVID-19 liga ir įspėta dėl apsaugos priemonių, kurių privalo laikytis, pažeidė epidemiologinį režimą. Pernai lapkričio 3 dieną, apie 13 val. 20 min., moteris išvyko iš namų ir lankėsi Šilutės rajone, buvo nuvykusi į vaistinę, užsuko ir į parduotuvę Žemaičių Naumiestyje. Nustatyta, kad taip moteris sukėlė pavojų kitiems žmonėms užsikrėsti užkrečiamąja liga.

Apie tai, kad J. B. nesilaikė privalomos izoliacijos, informavo jos kaimynas, kuris, žinodamas kad jis serga, pamatė ją viešoje vietoje.

Pareigūnams apsilankius J. B. namuose, moteris prisipažino, kad lankėsi vaistinėje ir sakė, kad jai būtinai reikėjo vaistų. Apie tai, kad ir kiti žmonės galėjo jai jų nupirkti, sakė tiesiog nepagalvojusi. Ji taip pat pasakojo, jog vyras jai nebūtų padėjęs, nes jis gyvena atskirame mobiliajame namelyje, ir su juo šiuo meta vyksta skyrybų procesas, todėl sutuoktiniai nebendrauja.

Teisme kaltinamoji tikino, kad jai prireikė ir maisto, ir vaistų, todėl ėjo į vaistinę. Tačiau pamačiusi, kad pastate yra daug žmonių ten neįėjo. Tačiau užsuko į nedidelę parduotuvę Žemaičių Naumiestyje, kurioje, pasak jos, tuo metu buvo tik pardavėja. Kol nusipirko maisto ir kitų būtinų prekių, moteris tikino užtrukusi gal tik 10 minučių, o tada grįžo namo. Pasak J. B., kad ji buvo kažkur išėjusi galėjo žinoti tik jos vyras. Teismas J. B. pripažino kalta dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo ir skyrė jai galutinę 1 800 eurų baudą, kurią ji turės sumokėti per metus.

Rekomenduojami video