Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSveikataSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasiskiepiję senjorai nestokoja optimizmo

Rokiškio rajone nuo COVID-19 infekcijos paskiepytų asmenų vidurkis lenkia Lietuvos, o vakcinų kiekiai auga. Tęsiame pokalbius su paskiepytais rajono gyventojais. Šįkart kalbamės su Alvydu ir Otilija, kurie pateko į prioritetinę 65 metų ir vyresniųjų grupę. Abu pašnekovai nestokoja optimizmo, po skiepų jie jautėsi puikiai, todėl drąsina ir kitus nebijoti vakcinuotis.

Nori susitikti su anūkais

Alvydas – 67-erių rokiškėnas, paskiepytas „Pfizer“ vakcina. Kaip sakė vyras, dvejonių dėl skiepo negali būti, todėl tikisi, kad po metų vėl galės pamatyti anūkus.

„Po operacijos turiu problemų dėl kraujo krešėjimo, prašiau gydytojos į tai atsižvelgti. Taip balandžio 20-ąją paskambino gydytoja ir pasakė, kad atvykčiau skiepytis pirmąja „Pfizer“ vakcinos doze. Bijoti skiepytis gali tik tas, kuris nebenori gyvent – o aš noriu gyvent, noriu susitikti su anūkais, kurių jau metus nemačiau, todėl jokių bijojimų negali būti. Jeigu reklamų klausysi, tai ir iš kambario geriau neišeik. Jau ir iš mano artimųjų yra pasiskiepijusių nuo koronaviruso, todėl, tikimės, galėsime susitikti“, – sakė Alvydas.

Po skiepo jis jautėsi labai gerai, jokių šalutinių poveikių nebuvo. „Svarbus nusiteikimas. Pas daktarus nebuvau 12 metų, po to teko daryti kelias operacijas, bet stengiuosi negalvoti, kad kažkas gali būti negerai. Visi einame į priekį ir tikiu, kad viskas bus gerai“, – optimizmo nestokojo Alvydas.

Pozityvios mintys

Otilija – 73-ejų rokiškietė. Po abiejų skiepų moteris jautėsi gerai, galbūt prie to prisidėjo jos optimizmas.

„Iš pradžių man siūlė skiepytis „AstraZeneca“ vakcina, tačiau jos atsisakiau dėl skaitytų aprašymų ir šalutinių poveikių. Toks amžius, kad pabijojau rizikuoti sveikata. Praėjus šiek tiek laiko vėl paskambino iš poliklinikos ir pasiūlė skiepytis „Pzifer“ vakcina. Taigi balandžio 21-osios rytą gavau antrąją dozę. Prieš skiepą visai nebijojau, juolab kad nemažai mano artimųjų jau pasiskiepiję „Pfizer“ – ir seserys, ir svotai. Visi jautėsi gerai. Labai laukiu, kai vėl galėsime susitikti“, – sakė moteris.

Kai kalbėjomės su Otilija, ji buvo paskiepyta antrąja doze vos prieš šešias valandas, todėl teiravomės, kaip ji jaučiasi. „Tiek po pirmojo, tiek po antrojo skiepo nejaučiau jokių šalutinių poveikių. Ranka neparaudo, net dūrio metu nieko nejaučiau. Žinoma, dar mažai laiko praėjo po antrojo skiepo, todėl visko gali būti, bet kol kas jaučiuosi labai gerai“, – sakė pašnekovė.

Paklausta, ar  vakcinacija suteikė saugumo jausmą, moteris atsakė, kad ji jaučiasi saugi, o tai priklauso nuo žmogaus mąstysenos. „Aš vaikštau, nueinu iki kapinių, esu optimistė, stengiuosi visą laiką mąstyti teigiamai, į viską žiūrėti pozityviai. Gal gerą savijautą ir lemia blogų minčių neturėjimas“, – pokalbį užbaigė Otilija.

Rekomenduojami video