Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasipiktino nepjauta žole: gyventojai teigia, kad Vilniuje „kaip kokiame kaime“

Vilniaus Šeškinės mikrorajono gyventojai griebiasi už galvų – nežino, ką daryti su nepjauta žole, nevežamomis šiukšlėmis. Jų teigimu, tokia aplinka sukelia diskomfortą, neleidžia pasidžiaugti vasara. Už aplinkos tvarką atsakingos bendrovės atstovai pastebi, kad šiemet kaip niekad greit auga žolė, o šiukšlės – neatsakingų žmonių.

Į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi skaitytoja, kuri nurodė, kad viename iš Vilniaus rajonų – žolė su lig keliais, šiukšlės pastatytos tiesiog prie medžių, o ne prie konteinerių, teigia bijanti prisigaudyti erkių. „Mane ta žolė per kelias savaites taip užkniso. Šuns pavedžiot negaliu, normaliai nei pati, nei su vaiku išeit negaliu – bijau, kad jūroje žolių jis paskęs – pasidžiaugti vasara neišeina. Visokių vabalų, erkių, šiukšlių pilna toje teritorijoje“, – pasakoja Šeškinės mikrorajoną prieš pusmetį atsikrausčiusi Indrė.

TV3 nuotr.

Baiminasi erkių

Tiksli „žolių jūros“ lokacija, kurią naujienų portalui tv3.lt įvardija Indrė – Musninkų—Čiobiškio gatvės Šeškinės mikrorajone. Nuotraukose, kuriomis pasidalino skaitytoja, matoma nepjauta žolė po daugiabučių langais, šaligatviuose.

„Neįsivaizduoju, kur eiti, ką daryti, pati gi tos žolės nepjausiu, turi būti kažkas atsakingas už tai“, – nuogąstauja ji. Portalo žurnalistai pasivaikščiojo po šį mikrorajoną ir pakalbino keletą gyventojų – visi jie teigia, kad žolė šiais metais čia dar nebuvo pjauta, o šiukšlės, paremtos prie medžių – stovi nuolat. „Turbūt savivaldybė atsakinga turėtų būti ir už tą sąvartyną, ir už tą žolę. Pati nesu vilnietė, gyvenu sostinėje nuo praėjusio rudens, bet pastebėjau, kad nelabai kas čia tvarkosi.

Ar dėl to, kad senas rajonas, nežinau“, – svarsto viena iš kalbintų gyventojų. Kita pašnekovė teigia bijanti parsinešti erkių į namus, nes girdėjo, kad šiemet jos itin aktyvios. „Gėda net gimines pas save pasikviesti, kaip kaime kokiam, vaikštai ir bijai erkių prisirinkti. Be to, kaip tik šiandien purškiausi purškalu, nes mano kraują jos labai mėgsta“, – sako viena iš kalbintų gyventojų.

Pažada sutvarkyti per šią savaitę

Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su Vilniaus miesto savivaldybe ir bandė išsiaiškinti, kodėl žolė nenupjauta, o šiukšlės – paremtos prie medžių. Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus vedėjas Gintautas Runovičius nurodė, kad Šeškinės seniūnijoje bendrojo naudojimo teritorijų sanitarinį valymą ir želdinių priežiūros paslaugas teikia UAB „Mano aplinka“.

Jo teigimu, ši bendrovė privalo teikti tik kokybiškas paslaugas ir visiškai atsakyti už švarą ir tvarką pagal Tvarkymo ir švaros taisykles. „Seniūnijų teritorijos šienaujamos kvartalais. Nuotraukose matoma Šeškinės seniūnijos dalis buvo šienaujama prieš kelias savaites. O nuo pirmadienio šienavimo dabai jau pradėti Buivydiškių bei Šeškinės gatvėse ir toliau pereis į Musninkų, Čiobiškio gatves, Laisvės pr. bei jų kiemus. Pagal pateiktą UAB „Mano aplinka“ informaciją, šienavimo darbai šiame kvartale turėtų būti baigti per šią savaitę“, – nurodo G. Runovičius

Fiksuoja pažeidimus

Kaip komentuoja seniūnijos atstovas, vykdant UAB „Mano aplinka“ teikiamų paslaugų kontrolę, atliekami patikrinimai, kurių metu fiksuojami rasti pažeidimai. „Teritorijos patikrinimų metu nustatyta, kad minėta bendrovė nespėjo visur laiku nušienauti greitai ataugusios žolės. Šienavimo poreikis (žolės aukštis daugiau nei 10 cm) užfiksuotas Šeškinės g., Musninkų g., Čiobiškio g., Buivydiškių g., Laisvės pr. prie gatvių ir kiemuose. Už nustatytus pažeidimus bendrovei bus taikomos atitinkamos Sutartyje numatytos nuobaudos“, – komentuoja jis.

„Mano aplinka“ teigia, kad maksimaliai padidino pajėgumus ir deda visas pastangas, kad žalieji plotai Šeškinės daugiabučių namų kiemuose būtų kuo greičiau nušienauti, laikysis patvirtintų šienavimo grafikų. Bendrovė pastebi, kad dėl itin šiltos ir drėgnos vasaros pradžios žolės augimo tempai greitesni nei įprastai, todėl šiuo metu peržiūrimi veiklos prioritetai ir teigia užtikrinantys. jog padarys viską, kad žalieji plotai atitiktų visus priežiūros reikalavimus.

Rekomenduojami video