Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pašilėje siautėja kačių nuodytojai

Šiurpus vaizdas prie kačių šėryklos sekmadienio popietę sukrėtė Pašilės gyventojus. Čia rasti negyvų kačių kūneliai. Įtariama, kad gyvūnėliai galėjo būti nunuodyti. Apie įvykį pranešta policijai.

Į redakciją paskambinusi Pašilės gyventoja pasakojo, kad sekmadienį ji su dukromis į šėryklą nešė kačių maisto. Pasirodė keista, kad kviečiamos katės neatsiliepė ir neatbėgo, o gulėjo savo nameliuose. Priėjusios arčiau mama su dukromis pamatė, kad katės nejuda. Negalėjo patikėti, kad gyvūnai negyvi, – toks šiurpus pasirodė šis faktas.

„Nežiūrėjau ir neskaičiavau, kiek jų ten buvo. Mačiau tik prabėgomis. Skubėjau kuo greičiau nusivesti dukras“, – susirūpinusi kalbėjo moteris. Anot jos, tos katės niekam netrukdė, jas šerdavo aplinkinių namų gyventojai. Šėrykla buvo įrengta prie garažų, priklausančių Pašilės gatvės 4, 6 ir 6A namų gyventojams.

Gyvūnų globos namų VšĮ „Klajūnas“ vadovė Ilma Germanienė sakė, kad pirmas signalas iš Pašilės buvo prieš porą savaičių. Ir tęsiasi iki šiol.

Nunuodytų gyvūnų tikslus skaičius nežinomas. „Aš buvau informuota apie penkias rastas negyvas kates kačių šėryklos namelyje. Į prieglaudą iš Pašilės pateko devyni gyvūnai, visi kačiukai yra sunkios būklės. Vienas mirė jau atvežtas. Penki – ypač kritinės būklės – silpni, vemiantys krauju, anemiški, nevalgantys – gydomi Jonavos „VetPet“ klinikoje. Simptomatika, pasak veterinarijos gydytojų, atitinka, lyg būtų gavę nedidelį kiekį žiurknuodžių“, – kalbėjo I. Germanienė, pati besirūpinanti gyvūnų gydymu.

Paklausus, ar ką nors įtaria, atsakė: „Žinome porą piliečių, kurie atvirai reiškė nepasitenkinimą benamių kačių maitintojams, grasino susidoroti. Vienai šėrėjai kiek anksčiau buvo ir grasinantis raštelis paliktas. Pasivaikščiojimo metu buvo apsinuodijęs ir vieno žmogaus šunelis, galimai paragavęs apnuodyto maisto, bet... „Nepagautas – ne vagis...“ Galiu tik paprašyti sąmoningų žmonių būti budrius. Atkreipti dėmesį į įtartinus asmenis, nešančius maistą gyvūnams, atvirai demonstruojančius neapykantą keturkojams. O pastebėjus – nebijoti patikrinti, įtarus nuodijimą – kreiptis į policiją. Ne gyvūnai kalti, kad jie benamiai. Tokiais juos paverčia žmonės.“

Ragina pranešti

Šią savaitę gyvūnų globos namai išplatino pranešimą, skirtą Pašilės gyventojams. Jame rašoma: „Labai rimtai įtariame, kad prie garažų esančios kačių šėryklos aplinkoje sąmoningai dedami nuodai. Ne pirmą kartą rastos negyvos laukinės katės. Į prieglaudą praeitą savaitę paimti mažyliai vemia krauju, veterinarijos klinikoje prijungti prie lašinių, kovojama dėl jų gyvybių. Jų galutinę diagnozę dar patvirtins. Saugokite savo naminius augintinius, mažamečius vaikus.“

Organizacija kreipėsi, prašydama atsiliepti šio įvykio liudininkus ir tuos, kurių gyvūnai yra nukentėję, nes paragavo užnuodyto maisto.

Gresia baudžiamoji atsakomybė

Primena, kad sąmoningas gyvūnų nuodijimas – žiaurus elgesys, už kurį yra baudžiama pagal šalies įstatymus. „Už žiaurų elgesį su gyvūnu, jo kankinimą baudžiama pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 310 straipsnio 1-ąją dalį. Jei dėl žiauraus elgesio gyvūnas yra suluošinamas ar žūsta, baudžiama bauda arba viešaisiais darbais, arba laisvės atėmimu iki vienų metų“, – informuoja VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“.

I.Germanienė sako sulaukusi šios įstaigos atstovės, mūsų rajono savivaldybės tarybos narės Aušrinės Stočkutės konsultacijos, kaip derėtų žmonėms elgtis, radus galimai nunuodytą gyvūną, ar įtariant tokią veiklą.

Primename, kad naminiai gyvūnai turi būti vedžiojami tik su pavadėliais, nepriklausomai nuo dydžio ir veislės. Tada gyvūnai ne tik nekels pasipiktinimo aplinkiniams, bet ir patys bus saugesni.

Visgi pastebėjus, kad augintinis po pasivaikščiojimo lauke tapo vangus, vemia ar viduriuoja, vemia su krauju ar kraujuoja iš kūno ertmių, būtina kuo skubiau kreiptis į veterinarijos kliniką.

Kreipėsi į policiją

Nunuodijimas – žiauri susidorojimo su gyvūnais priemonė, nes gyvūnai labai kankinasi. Teismų praktika rodo, kad ne kartą buvo surasti ir nubausti asmenys, nuodijantys gyvūnus.

Pranešimas apie galimus nuodijimo atvejus išsiųstas rajono savivaldybės Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriui. Skyriaus vedėjas Aidas Dutkus sakė, kad informacija perduota policijai.

Rekomenduojami video