Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasikeitė medžių genėjimo ir šalinimo tvarka

Šiemet pasikeitė medžių genėjimo ir šalinimo tvarka. Dabar atlikti šiuos darbus yra paprasčiau, tad Kėdainiuose zuja miesto seniūnijos technika ir darbininkai – intensyviai genimi viešose vietose augantys medžiai.

Dėl medžių genėjimo žmonės kreipiasi į seniūniją

Kėdainių miesto seniūnas Algirdas Krivičius sako, kad seniūnija nuolat sulaukia gyventojų prašymų šalinti ar genėti medžius.

„Dažnai žmonės kreipiasi į mus dėl želdinių pašalinimo ir genėjimo. Šiemet genėjimo sąlygos truputį palengvintos. Aplinkos ministerija leidžia be prašymo ir leidimų genėti iki trisdešimties procentų medžio šakų.

Jei želdinys kelia problemų, reiktų parašyti elektroniniu paštu į seniūniją arba paskambinti mums, nurodyti adresą, kur yra augalas – ar daugiabučio namo kieme, ar šalia gatvės kur auga ir trukdo žmonėms“, – aiškino A. Krivičius.

Medžių šalinimui leidimus išduoda savivaldybės komisija

Šiuo metu mieste darbuojasi seniūnijos traktorius, krovininė mašina, skirti išvežti nupjautiems medžiams ar šakoms, bei bokštelis, skirtas pasiekti labai aukštus medžius.

„Medžių šalinimas – labai griežtai reglamentuotas. Leidimus šalinti tam tikrus medžius išduoda savivaldybėje sudaryta komisija. Ji važiuoja į vietą ir sprendžia, šalinti medį ar ne.

Ne visus medžius galima šalinti. Paprastai šalinti leidžiama sausus, išpuvusius, keliančius grėsmę. Pamatę tokius medžius, žmonės turėtų nelaukti nelaimės, tiesiog kreiptis į seniūniją ir parašyti prašymą“, – ragino miesto seniūnas.

Medžių šalinimo ir genėjimo darbai vykdomi kasmet nuo rugpjūčio 1 iki kovo 15 dienos. Medžiai genimi taikant figūrinį genėjimo būdą, lajai suteikiant ovalo formą.

Ne vienas pavojingas medis šiemet jau yra pašalintas, kiti dar laukia savo eilės.

Rekomenduojami video