Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasieniečiams įkliuvo iš traukinio išmestas cigaretes krovę policininkas ir VSAT pareigūnas

Po 20 dienų suėmimo iš areštinės paleisti Šalčininkų policininkas ir Purvėnų užkardos pasienietis yra įtariami neteisėtu disponavimu akcizinėmis prekėmis. Šiems iš traukinio išmestas nelegalias cigaretes krovusiems pareigūnams paskirtos su laisvės apribojimu nesusijusios kardomosios priemonės, jie nušalinti nuo tarnybos.

Kaip ELTA jau skelbė, remdamasi Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), vasario 8 d. VSAT Kriminalinių tyrimų valdybos bei Specialiosios paskirties skyriaus pasieniečiai, talkinami policijos pareigūnų, surengė operaciją Šalčininkų rajono Jundiliškių kaimo ribose. Prie geležinkelio atkarpos Stasylos-Vaidotai buvo priartėjęs automobilis „Mercedes Benz" daniškais numeriais. Pro šią vietą ką tik pravažiavo iš Baltarusijos į Lietuvą atvykęs krovininis traukinys, iš kurio buvo išmesta dėžių.

Pasieniečiai įvykio vietoje sulaikė du vyrus, kurie iš traukinio išmestas dėžes krovė į „Mercedes Benz". Paaiškėjo, kad tai - 28-erių Šalčininkų rajono policijos komisariato vyriausiasis patrulis bei 29-erių Purvėnų užkardos vyresnysis pasienietis. Pareigūnai buvo ne tarnybos metu ir neuniformuoti.

Prie geležinkelio ir automobilyje rasti 11 998 pakeliai cigarečių, pažymėtų Baltarusijos akcizo ženklais. Tokio krovinio vertė Lietuvoje su mokesčiais yra beveik 42 tūkst. eurų.

Varėnos pasienio rinktinės Ikiteisminio tyrimo skyriaus pareigūnai tuomet dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestina.momis prekėmis pradėjo ikiteisminį tyrimą

Po sulaikymo policininkas ir pasienietis buvo suimti 20 dienų. Praėjus šiam terminui jie iš areštinės paleisti skyrus kardomąsias priemones - dokumentų paėmimimus ir rašytinius pasižadėjimus neišvykti.

Įtariamiesiems gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 8 metų.

Abu pareigūnai savo darbovietėse nušalinti nuo tarnybos, jų institucijose pradėti tarnybiniai patikrinimai.

 

Rekomenduojami video