Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasaulinę gyvūnijos dieną VMVT kviečia paminėti ir Šventomis Mišiomis

Gyvūnų globėjo Šventojo Pranciškaus Asyžiečio dienos išvakarėse, bei pažymint 2022 – uosius, kaip gyvūnų gerovės metus, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) kviečia į viešuosius renginius bei Šventąsias Mišias didžiųjų Lietuvos miestų bažnyčiose. Iki šių metų pabaigos tarnybos specialistai lankysis mokymosi įstaigose, dalyvaus bendruose renginiuose su nevyriausybinėmis organizacijomis.

„Pagrindinis šiųmetės šventės akcentas – Šventosios Mišios daugelyje Lietuvos bažnyčių. Džiaugiamės galėdami sukviesti žmones ir jų gyvūnus augintinius pabūti kartu, pabendrauti su veterinarijos specialistais, padėkoti vieni kitiems, tikėjimu, meile bei rūpestingumu užpildyti savo širdis“, – sako VMVT atstovas spaudai Rosvaldas Gorbačiovas, ypatingai dėkodamas Vilniaus Šventojo Pranciškaus Asyžiečio parapijos broliams Bernardinams už pagalbą ir bendradarbiavimą organizuojant šiųmetį minėjimą.

Sostinės Bernardinų bažnyčioje Maironio gatvėje Šventosios Mišios prasidės spalio 2 dieną 10 val. 30 minučių. Po mišių VMVT direktorius padėkos nusipelniusiesiems gyvūnų gerovės srityje. Vėliau bus laiko pabendrauti su veterinarijos specialistais – susipažinti su VMVT veiklos aktualijomis gyvūnų sveikatingumo bei gerovės užtikrinimo srityse, nemokamai paženklinti mikroschema bei paskiepyti nuo pasiutliges savo gyvūną augintinį.

Panašūs renginiai tą pačią dieną vyks Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Alytuje. Skirtingose bažnyčiose pamaldų už gyvūnus laikas  gali skirtis, todėl norintiesiems prisijungti prie gyvūnų globėjo Šv. Pranciškaus Asyžiečio dienos minėjimo, apie numatomus renginius vertėtų teirautis savo parapijose.
„Šis renginys visoje Lietuvoje yra unikalus savo apimtimi ir žymintis gražią tradiciją – gyvūnų globėjo dieną atkreipti visų neabejingųjų dėmesį į gyvūnų sveikatingumą bei gerovę. Tai gera proga šilčiau prisiminti mūsų keturkojus draugus. Tačiau tai nėra vienetinė iniciatyva, o tęstinė veikla, nes šiais gyvūnų gerovės metais mūsų specialistai dešimtyje teritorinių departamentų visoje Lietuvoje dalyvauja ir kituose renginiuose: miestų šventėse, lankosi mokyklose, kur veda pamokas apie gyvūnus, bendrauja su nevyriausybinėmis gyvūnų globos organizacijomis. Akivaizdu, kad veikdami sutelktai ir gausiai galime paskatinti pokyčius – kelti sąmoningumą bei atsakomingumą, lavinti empatiją ir atjautą bei sparčiau mažinti žiauraus elgesio su gyvūnais atvejus“, – viliasi VMVT atstovas.

Jau nebe vienerius metus VMVT aktyviai dalyvauja pasaulinės gyvūnijos dienos renginiuose. Daugiau nei prieš dvidešimt metų ši diena įtraukta į minėtinų dienų sąrašą. Nuo 1931 metų ji minima per XII – XIII amžių sandūroje Italijoje gyvenusio Šventojo Pranciškaus Asyžiečio varduves – spalio 4 dieną. Jis nuo seno laikomas gyvūnų globėju.

Rekomenduojami video