Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pas odontologus skuba kol neužklupo antroji viruso banga
Klinika gali priimti mažiau pacientų, nes reikia skirti papildomai laiko epidemiologinėms deklaracijoms pildyti, kabinetų vėdinimui, pertraukoms tarp pacientų vizitų.
Kol valstybinių medicinos įstaigų gyvenimas bando grįžti į vėžes, domimės, kaip sekasi odontologijos klinikoms. Buvo kalbama, kad dėl reikalingų specialių apsaugos priemonių, odontologų paslaugos brangs, o patekti pas specialistą dėl padidėjusio poreikio bus nelengva. R. Leskausko odontologijos klinika Biržuose patvirtina – pacientų tikrai daug.

Dirba pilnu pajėgumu

Pasak klinikos administratorės Virginijos Zakrienės, yra likę nemažai nebaigtų gydymų, pradėtų dar prieš karantiną, juos odontologai dabar stengiasi pabaigti. Taip pat atvyksta nauji planiniai pacientai, ar tie, kuriems reikia suteikti skubią pagalbą. Ir nors šiuo metu jau dirba visi gydytojai ir higienistės, planiniam gydymui ir protezavimui yra registruojama į eilę. Paklausta, ar dėl siautusio užkrato žmonės nebijo lankytis pas stomatologus, V. Zakrienė kalbėjo: -Susidaro įspūdis, kad žmonės nebijo. Mūsų pareiga – paslaugas suteikti saugiai. Vyresnio amžiaus pacientai kaip tik skuba gydytis, kol neužklupo antroji pandemijos banga. Pacientų registracija tiek planinei tiek būtinajai pagalbai vykdoma telefonu, paskiriant konkretų atvykimo laiką. Dirbame pagal griežtus SAM ir Odontologų rūmų infekcijos kontrolės reikalavimus.

Laikomasi saugumo reikalavimų

Pasak administratorės, klinikoje konsultacijoms ir profilaktiniams tikrinimams personalas rengiasi pagal antrą aprangos saugumo lygį. O jei dirbama su paciento burna ir susidaro aerozolis, reikalingas trečias aprangos saugumo lygis, t. y. papildomas vienkartinių apsaugos priemonių komplektas. Anot V. Zakrienės, dabar, kaip ir prieš karantiną, odontologo kabineto įranga, kėdės ir visi kiti paviršiai yra dezinfekuojami po kiekvieno paciento pagal infekcijų kontrolės ir prevencijos reikalavimus. Šiuo metu klinika gali priimti mažiau pacientų, nes reikia skirti papildomai laiko epidemiologinėms deklaracijoms pildyti, kabinetų vėdinimui, pertraukoms tarp pacientų vizitų.

Papildomas mokestis

Paklausus, ar odontologų paslaugos klinikoje pabrango, V. Zakrienė sakė, kad odontologų paslaugų įkainiai liko tie patys. Tik tuo atveju, kai suteikiant paslaugas yra reikalingas trečiasis aprangos saugumo lygis, iš paciento imamas papildomas – 5 eurų mokestis. Pasak klinikos administratorės, padidėjo išlaidos dezinfekcinėms medžiagoms, medicininių atliekų tvarkymui, žymiai pakilo įprastinių apsaugos priemonių kainos. Tačiau pagrindinę padidėjusių išlaidų dalį klinika dengia iš savo lėšų.
Birutė Petkevičiūtė
Rekomenduojami video