Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSveikataSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Partrenkta stirna pagalbos nesulaukė

Ketvirtadienio popietė būreliui tauragiškių baigėsi itin liūdnomis nuotaikomis. Nežinomam asmeniui miesto pakraštyje partrenkus stirną, ji kiek laiko dar buvo gyva. Pirmas gyvūnui pagalbos suskubo ieškoti iš Marijampolės rajono Tauragėn atvykęs Evaldas Kalinauskas. Prie jo pagalbos laukti prisijungė ir keli pro šalį ėję tauragiškiai. Visų pasibaisėjimui, pagalbos nebuvo, o galiausiai ir nebereikėjo – stirna nugaišo.

Partrenkė ir nuvažiavo

Ketvirtadienio popietę „Tauragės kurjerio“ redakcija sulaukė skambučio. Žmonės prašė pagalbos partrenktai stirnai. Esą visi jau valandą laukia, tačiau jokios pagalbos nė nematyti. Žmonės nurodė, kad gyvūnas partrenktas miesto teritorijoje – Dariaus ir Girėno gatvėje, tarp parduotuvės „Simeks“ ir automobilių pardavimo aikštelės „Iksfera“.

Žurnalistei atvykus, stirna jau buvo įkelta į medžiotojų būrelio „Kurtinys“ vadovo Donato Pukelio automobilį. Deja, jau nebegyva. Pasipiktinusių žmonių būrelis stebėjosi, kodėl ilgiau nei valandą neatskubėjo jokia tarnyba.

– Ar laukė kol nugaiš? Kakliuką laikė ištempusi ir nugaišo, – piktinosi vardo nepasakiusi tauragiškė.

– Vaikai ėjo iš mokyklos, matė gaištančią stirną. Kaip jums tokie vaizdai? – kalbėjo kita moteris.

Galiausiai visas būrelis tauragiškių sutartinai vienas per kitą ėmė pasakoti apie gražų marijampoliečio poelgį. Vaikinas su drauge į Tauragę atvykęs įsigyti kačiuko sustojo, pamatęs pakelėje sužalotą stirną.

– Pravažiuodamas mačiau, kad guli ant kelio. Kam skambinau, niekas nieko nepažadėjo. Sakė laukti ir laukėm, kol kas nors atvažiuos. Jau stovim pusantros valandos. Stirna vaikščiojo čia aplink iš pradžių. Kas tik privažiavęs sustojo, tas vis žiūrėjo į mano mašiną. Manė, kad aš partrenkiau, – apie įvykių eigą kalbėjo Evaldas Kalinauskas, sustojęs pagelbėti gaištančiam gyvūnui.

Pokalbio metu, jau išvežus nugaišusią stirną, sušalęs būrelis tauragiškių ragino paskelbti šio vaikino pavardę ir tikino, kad pagalbą gyvūnui dar buvo galima suteikti.

 Šis būrelis žmonių laukė ilgiau nei valandą, kol kas nors teiksis pagelbėti besigaluojančiai stirnai (Evaldas Kalinauskas stovi pirmas iš kairės). Autorės nuotrauka

Stirna nebūtų išgyvenusi

Tiesa, policijos pareigūnai pasirodė įvykio vietoje. Kaip įvardijo komisariato atstovė Greta Kęsminaitė, jokio pranešimo apie partrenktą gyvūną miesto teritorijoje nebuvo gauta. Prie būrelio žmonių stabtelėję pareigūnai tik atsitiktinai važiavo pro šalį. Sužinoję, kad medžiotojams apie gyvūną jau pranešta, nuvažiavo. Anot Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovės, partrenkus gyvūną būtina apie tai pranešti bendruoju pagalbos numeriu 112. Partrenktas gyvūnas perduodamas medžiotojų būreliui, kuris tuose plotuose medžioja.

Medžiotojų būrelio „Kurtinys“ vadovo Donato Pukelio teigimu, miestas nėra medžioklės plotas, tad jis neprivalėjo čia atvažiuoti paimti gyvūno. Juolab negalėtų užbaigti gyvūno kančių jį nušaudamas.

– Jei stirna būtų buvusi gyva, aš nė nebūčiau galėjęs prie jos liestis. Kas atsakomybę neša mieste? Panašių skambučių gaunu bet kokiu paros metu, štai ir Naujųjų išvakarėse, 21 valandą, paskambino ir turėjau važiuoti paimti stirnos. Gerai, kad nelabai vartoju alkoholį, tai nuvažiavau, – sakė medžiotojas, patikindamas, kad šiuo atveju stirna net ir suteikus pagalbą nebūtų išgyvenusi.

Skambinti bendruoju pagalbos telefonu tokiu atveju rekomenduoja ir gyvūnų globėjas Sigitas Klymantas. Šiuo konkrečiu atveju vyras mano, kad suveikė žmonių emocijos.

– Viskas iš tarnybų pusės buvo padaryta normaliai. Kiek spėju, žmonės susisiekė su aplinkos apsauga. Jei žmogus nežino, kam skambinti, tai skambina 112. Jie sujungia su gyvūnų globėjų asociacija. Ji sudariusi sutartį dėl tokių gyvūnų paėmimo. Arčiausi punktai – Klaipėda ir Kauno „Nuaras“. Jie važinėja po visą Lietuvą. Gal dėl to žmonės ir nustebo, kad ilgai laukti reikia. Jei stirną partrenkęs vairuotojas būtų buvęs sąžiningas ir iškvietęs policiją, pareigūnai būtų greičiau padėję viską išspręsti. Aš taip pat oficialiai galiu paimti sužeistą gyvūną iš įvykio vietos, jei gaunu tokį pranešimą. 112 tarnyba mano telefono numerį turi, gali iškviesti. Tik nelabai įmanoma prognozuoti, su kuo operatorius sujungs. Šįkart, kiek suprantu, sujungė su aplinkos apsauga, – aiškino S.Klymantas.

Ir pabaigai – šalikelėje likus dviese su viena ilgai pagalbos laukusių tauragiškių, stabtelėjo pravažiuojantis vyriškis ir pasiteiravo, ar nereikia pagalbos. Nors pagalbos nereikėjo, gera žinoti, kad yra galinčių ir norinčių ją suteikti.

 

Morta MIKUTYTĖ

Rekomenduojami video