Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Partijų reitingai: „valstiečiai“ vėl antroje vietoje

  Naujausios visuomenės apklausos rodo, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) reitingų lentelėje grįžo į antrąją vietą. Naujienų portalo DELFI užsakymu visuomenės nuomonės tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ sausio 20-28 dienomis atliktų apklausų duomenimis, valdančiųjų „valstiečių“ reitingas lapkritį buvo 7,5 proc., o sausį – 9,8 procento. Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) tuo metu atsidūrė trečioje vietoje. LSDP reitingas lapkritį buvo 8 proc., o sausį – 7,7 procentai.

Pirmoje reitingų lentelės vietoje išlieka opozicinė Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), už juos lapkritį būtų balsavę 19,1 proc., o sausį – 18,1 proc. respondentų.

Ketvirta liko Darbo partija, už kurią sausį būtų balsavę 6,7 proc., o lapkritį – 7,2 proc. apklaustųjų. Į Seimą taip pat būtų patekęs Liberalų sąjūdis, už kurį sausį būtų balsavę 6,2 proc., o lapkritį – 6,6 proc. respondentų.

Kaip skelbia portalas DELFI, 5 proc. patekimo į Seimą barjero būtų nepraėjusi Laisvės partija, už kurią sausį būtų balsavę 3,9 proc., o lapkritį – 3,4 proc. respondentų. Už partiją Tvarka ir teisingumas sausį būtų balsavę 3,3 proc., o lapkritį – 3,1 proc. apklaustųjų. Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) reitingas sausį buvo 3 proc., lapkritį – 3,3 procento. Už Lietuvos centro partiją „Gerovės Lietuva“ ir Lietuvos laisvės sąjungą sausį būtų balsavę po 2,5 proc. apklaustųjų. Lapkritį šių partijų palaikymas siekė – atitinkamai 2,7 ir 2,3 procento. Lietuvos socialdemokratų darbo partiją sausį palaikė 2 proc., lapkritį – 1,5 proc. respondentų. Dar 2,2 proc. apklaustųjų sausį būtų balsavę už kitą partiją.

14,8 proc. apklaustųjų sausį būtų nebalsavę Seimo rinkimuose, o 17,3 proc. – nežinojo, už ką balsuotų arba neatsakė.

Apklausa buvo atliekama standartizuoto interviu metodu. Kombinuotas tyrimo metodas: 60 proc. – tiesioginės paklausos būdu face-to-face, 40 proc. – internetu. Tyrimo metu buvo apklausta 1015 respondentų. Tyrimo rezultatų paklaida - 3,1 proc.

Rekomenduojami video