Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pareigūnei už „pokštą“ su kiaušiniais ir tai stebėjusiems policininkams skirtos nuobaudos

„Užfiksuoti šokiruojantys policininkės veiksmai: tarnybos metu miltais ir kiaušiniais darkė kolegos mašiną“, − skambėjo straipsnio antraštė, o išplatintame vaizdo įraše Varėnos rajono policijos komisariato automobilių stovėjimo aikštelėje uniformą dėvinti pareigūnė, pasak jos, tenorėjo iškrėsti pokštą kitam kolegai ir pakelti nuotaiką.

Kolegos asmeninio automobilio apibarstymas miltais ir langų ištepimas kiaušiniais policijos vadovybės buvo vertinamas tarnybinės atsakomybės prasme ir pradėta administracinė teisena dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Pareigūnė pripažino savo netinkamą elgesį ir sumokėjo jai paskirtą baudą pagal LR Administracinių nusižengimų kodekso 481 straipsnį dėl nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo.

Alytaus apskr. VPK Imuniteto ir vidaus tyrimų skyriaus pareigūnai atliko tarnybinės veiklos patikrinimą dėl Varėnos rajono policijos komisariato pareigūnų veiksmų birželio 24 d.

Pareigūnei ir kitam su įvykiu susijusiam kolegai skirti papeikimai, trečiajam – pastaba. Siekiant, kad toks elgesys nepasikartotų, pareigūnai iš Varėnos r. PK buvo perkelti dirbti į kitas pareigas Alytaus apskr. VPK padaliniuose.

Lietuvos policijos darbuotojų etikos kodekso nuostatos numato, kad policijos darbuotojas vadovaudamasis įtvirtintais veiklos ir elgesio principais privalo netoleruoti kolegų daromų teisės pažeidimų, todėl įvykį mačiusių kitų policijos pareigūnų veiksmai buvo svarstyti Alytaus apskr. VPK Etikos komisijos posėdyje. Komisijos nariai priėmė sprendimą ir penki Varėnos r. PK pareigūnai buvo įspėti dėl neetiško elgesio.

„Būtų naivu sakyti, kad mūsų darbo kolektyve konfliktų nėra. Nuolat ieškome išeičių kaip gerinti vidinį klimatą. Ieškome dialogo su kiekvienu komandos nariu. Primename darbuotojams dėl elgesio ne tik tarnybos metu, bet ir po jos. Akcentuojame, kad darbuotojų bendravimas turi būti etiškas, neperžengiantis bendravimo kultūros ribų (negalima bendrauti įžeidžiai, vartojant necenzūrinius žodžius, netoleruojamas netinkamas, kitą žeminantis bendravimas ir elgesys, diskredituojantis policijos profesiją), neprieštaraujantis organizacijos vertybėms, Lietuvos Respublikos įstatymams. Nutikus panašioms situacijoms stengiamės rasti priežastis kodėl taip nutiko, jas pašalinti, kad daugiau nesikartotų“, − sakė Alytaus apskr. VPK viršininkas Alvydas Jurgelevičius.

Alytaus apskr. VPK informacija

Rekomenduojami video