Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pareigūnai tikrina ir poledinės žūklės mėgėjus

Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai vykdo specialią priemonę, kurios metu tikrinama, kaip žvejai mėgėjai laikosi nustatytų taisyklių. Pareigūnų teigimu, žvejų ant ledo pastarosiomis savaitėmis pastebimai daugėja, bet džiugi žinia yra ta, kad mūsų krašto meškeriotojai žvejoja atsakingai ir tvarkingai, saugodami savo ir aplinkinių gyvybę.

Gresia atsakomybė

Specialias policines priemones organizavusių pareigūnų teigimu, ši priemonė yra skirta ne bausti, o padėti suprasti žmonėms, kad tik jie patys atsakingi už savo saugumą. Vis dėlto pareigūnai priminė ir apie gresiančią atsakomybę piktybiškiems pažeidėjams.

„Savivaldybių tarybų patvirtintose saugaus elgesio paviršinių vandens telkinių vandenyje ir ant paviršinių vandens telkinių ledo taisyklėse nustatytų saugaus elgesio reikalavimų pažeidimas užtraukia baudą nuo 16 iki 60 eurų. Toks pažeidimas, padarytas žmogaus, apsvaigusio nuo alkoholio, narkotinių, psichotropinių medžiagų, užtraukia baudą nuo 100 iki 300 eurų. Tačiau norime pasidžiaugti, kad mūsų vykdomų priemonių metu mūsų krašto žvejai žvejoja atsakingai ir tvarkingai, saugodami savo ir aplinkinių gyvybę. Kol kas pažeidimų neužfiksavome, tikimės, kad žvejai bus tokie pat atsakingi bei pareigingi ir ateityje, mat ledas dar storas, žvejai tikrai ant jo lips“, – pažymėjo bendruomenės pareigūnė Aušra Mickevičienė.

Taisyklių daug

Pareigūnai pabrėžia, kad  asmenys ant ledo turi elgtis taip, kad nesukeltų pavojaus sau ir kitiems asmenims. Sutiktiems žvejams jie aiškina, kad ant užšalusių vandens telkinių draudžiama važiuoti motorizuotomis transporto priemonėmis, lipti, vaikščioti, čiuožinėti, žvejoti, jei ledo storis mažesnis nei 7 centimetrai, taip pat kai ledas turi sniego priemaišų, nėra skaidrus, atlydžio metu. Tai ypač aktualu yra šiuo metu. Taip pat primena, kad žmonių grupei eiti, čiuožti ant užšalusių vandens telkinių ledo, jei ledo storis mažesnis nei 15 centimetrų, o atstumas tarp žmonių 5−6 metrai.

Primena, kad vienam eiti ant ledo tamsiu paros metu yra griežtai draudžiama, kad negalima palikti vaikų iki 12 metų ant ledo be suaugusiųjų priežiūros. Draudžiama lipti ant ledo neturint priemonių, su kurių pagalba būtų galimybės išlipti ant ledo įlūžus.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video