Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pareigūnai ragina žymėti vertingus daiktus

„Daiktų žymėjimas – tai viena prevencijos priemonių, apsauganti turtą nuo vagysčių ir ši paslauga policijoje yra nemokama. Tad kviečiame pažymėti vertingesnius daiktus, kurie gali tapti vagišių grobiu“, – į kraštiečius kreipiasi Kėdainių rajono policijos rėmėjas Edvinas Demidavičius.

Veikia kaip prevencija

Policijos rėmėjas sako, kad daiktų žymėjimas padeda apsaugoti gyventojų turtą ir yra viena iš veiksmingiausių prevencijos priemonių nuo vagysčių. Žymėtas daiktas, ant kurio užklijuojamas specialus lipdukas, atbaido ilgapirščius. Vagys vengia žymėtų daiktų. Be to, jei nutiktų taip, kad daiktas būtų pavogtas, žymėtą daiktą yra kur kas paprasčiau surasti, atpažinti ir grąžinti teisėtam jo savininkui.

„Vertingi (turi viršyti 1 MGL) daiktai žymimi tik tais atvejais, kai kartu pateikiami įsigijimo dokumentai. Dviračiai žymimi ant rėmo išgraviravus numerį, vaizdo, garso, kompiuterinė technika žymima specialiu pieštuku, kurio įrašai matomi tik su ultravioletine šviesa, ir klijuojamas lipdukas, jog daiktas pažymėtas“, – paaiškina E. Demidavičius.

Atliekamas nuolat

Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai daiktų žymėjimo akcijas organizuoja gana dažnai. Šiltuoju metų laiku nuolat vykdomos dviračių žymėjimo akcijos, o žiemos metu – vertingų daiktų. Galima žymėti visus vertingesnius ar brangesnius daiktus: televizorius, kompiuterius, vaizdo ir garso techniką, fotoaparatus, mobiliojo ryšio telefonus, automobilių magnetolas ir kt.

Daiktai žymimi specialiu žymekliu. Žymėjimo panaikinti negalima. Didesni metaliniai daiktai žymimi specialia graviravimo įranga. Šiuo prietaisu pareigūnai dažniausiai žymi dviračius, motorolerius, įvairius įrankius ar prietaisus.

Žymėjimas policijos padaliniuose atliekamas nuolat ir nemokamai. Dėl pavienių daiktų reikia kreiptis į bendruomenės pareigūnę Aušrą Mickevičienę tel. 8 655 65 228 arba el. paštu ausra.mickeviciene@policija.lt. Susirinkus grupei policija kartu su rėmėjais atvyksta į bendruomenes arba seniūnijas.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video