Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Parduotas Tauragės butų ūkis atleidžia dalį kiemsargių(

Ši žiema sniego drėbtelėjo ir dar pridėjo. Kol gyventojai piktinasi, kad tenka klampoti nevalytais šaligatviais, nepasitenkinimą reiškia ir kiemsargiai: jau parduota, tačiau naujųjų savininkų – „Šilutės būsto“ dar neperimta Tauragės butų ūkio bendrovė netrukus atleis penkis iš 12 kiemsargių, o likusiems valomus plotus padidins. Tauragės butų ūkis tvirtina, kad išlaikyti kiemsargius nuostolinga.

Į redakciją užsukusi Tauragės butų ūkio kiemsargė atskleidė, kad nuo vasario daugiabučių kiemus valys perpus mažiau kiemsargių.

– Prieš Kalėdas pranešė, kad atleis šešis pensinio amžiaus žmones, o likusiems padvigubins valymo plotus. Už tą patį atlyginimą. Ką jie sau galvoja? Kaip mes spėsime išvalyti? Jau dabar pradedame valyti 5 valandą ryto, kad tik suspėtume iki tol, kol žmonės pradeda vaikščioti. Sutryptą sniegą dar sunkiau valyti. Kai kurie dirbame kartu su šeimų nariais, kad tik būtų greičiau. Turėjau penkis daugiabučių kiemus, o kaip reikės suspėti 10 ar daugiau kiemų išvalyti? Eidami į darbus visi norim matyti švarius šaligatvius. Gyventojai bus dar labiau nepatenkinti, – kalbėjo kiemsargė, prašiusi straipsnyje neminėti jos vardo ir pavardės.

Moteris sakė, kad jos tarp atleidžiamų darbuotojų nėra, tačiau ji nežino, kiek ilgai dirbs.

– Tauragės butų ūkio direktorius liepė nesitraukti iš darbo vietos ir valyti iki 14 valandos. Liepė kirkuoti šaligatvius, kad jie būtų juodi. Bet aš manau, kad reikia ne nuo 5 iki 14 valandos dirbti, o du kartus per dieną: ryte ir vakare, nes sninga. Reikia dirbti efektyviai, „su smegenimis“. Geriau nuvalyti anksti ryte, grįžti į namus apšilti, pavalgyti ir vėl eiti dirbti. Nors žieminius batus duotų. Ar jie nori, kad mes darbo vietoje numirtume? – priekaištavo moteris.

Kiemsargė atskleidė gaunanti minimalų atlyginimą, tai yra vos daugiau nei 350 Eur į rankas. Ankstesniaisiais metais esą net už lapų grėbimą kiemsargiai gaudavę priedus, bet jau pernai rudenį nebegavo.

Tauragės butų ūkio direktorius Egidijus Vaitiekus „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad naujieji bendrovės savininkai jo vadovaujamos bendrovės dar neperėmė – sandoris nebaigtas. Tačiau su būsimais bendrovės valdytojais jis jau susipažino.

Anot E.Vaitiekaus, dėl jo tolimesnio vadovavimo bendrovei bus kalbama tik po to, kai bus įvykdytas sandoris su „Šilutės būstu“. Jo manymu, dabar dirbantys žmonės dirbs ir toliau, nes apie darbuotojų atleidimą nebuvo kalbos. O kiemų priežiūros darbuotojų atleidimas esąs nesusijęs su naujaisiais savininkais. E.Vaitiekus sako, kad įmonėje vykdoma optimizacija. Šiuo metu mieste dirba 12 kiemų priežiūros darbuotojų – liksią septyni. Atleisti bus penki darbuotojai, vienas išeina pačiam prašant, vienam pasiūlyta pakeisti teritoriją iš Tauragės dvaro į Tauragės miestą.

Tauragės butų ūkio bendrovė administruoja 173 daugiabučius. Šiuo metu valomi 87 daugiabučių kiemai. Po optimizacijos vienam kiemo priežiūros darbuotojui teks vidutiniškai 12 kiemų, išvalyti reikės 20 metrų aplink pastatą. Vasarą butų ūkis planuoja papildomai samdyti du darbuotojus želdinių priežiūrai.

– Kiemų valymo brigados darbas buvo nuostolingas bendrovei, pajamos nepadengė išlaidų, todėl reikėjo optimizacijos. Daug dėmesio bus skiriama daugiabučių kiemų priežiūros kokybei, darbuotojų darbo krūviui. Reikalui esant situaciją modeliuosime – ekstremaliomis oro sąlygomis samdysime daugiau žmonių. Kiemų priežiūros kokybė neturi nukentėti, – patikino pašnekovas.

 

Daiva ŽEBELIENĖ

Rekomenduojami video