Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Paramos gavėjų, lyginant su ankstesniais metais, gerokai daugiau

Balandžio mėnesį nepasiturinčius gyventojus pasieks šiais metais antroji parama maisto produktais.

Lietuvoje ją gaus kiek daugiau nei 200 tūkst. sunkiau besiverčiančių asmenų, o Ukmergės rajone –  4 285 asmenys.

Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjos Astos Leonavičienės teigimu, paramos gavėjų skaičius, lyginant su ankstesniais metais, yra ženkliai išaugęs. Pavyzdžiui, 2020-ųjų metų balandį buvo 2 673. Tais metais šis skaičius nebuvo perkopęs 3 000, nors ir skelbta, kad paramos gavėjų skaičius didėja.

Pasak vedėjos, dabartinę situaciją nulėmė kelios priežastys.

Pirmiausia paramą maistu gauna ne tik ukmergiškiai, bet ir mūsų rajone prieglobstį suradę nuo karo pabėgę ukrainiečiai, kurių nuolat gyvena apie 400. „Nors kai kurie išvyksta, bet panašus skaičius laikosi nuolatos“, – sakė skyriaus vedėja.

Be to, mūsų rajone parama išimties tvarka teikiama ne tik pačias mažiausias, bet ir šiek tiek didesnes pajamas gaunantiems to prašantiems asmenims.

Maisto dalijimas yra viena iš valstybės teikiamos paramos formų, kuri padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Paramą teikia Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondas.

Šį mėnesį sunkiau besiverčiančius gyventojus pasieks paramos krepšelis, kurį sudarys 10 skirtingų rūšių maisto produktų. Jame bus kiaulienos konservai, 2 vnt. vištienos konservų, ekologiškas cukrus, makaronai, kvietiniai miltai, konservuoti burokėliai obuolių sultyse, ekologiškas rapsų aliejus, konservuotos raudonosios pupelės, saldintas sutirštintas pienas ir sausainiai.

Visi paramos paketai bus iš anksto supakuoti ir paruošti išsinešti, todėl asmeninių krepšelių žmonėms atsinešti nereikės.

Šalyje paramos dalijimus organizuoja savivaldybių administracijos, labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija.

Dėl tikslaus dalijimo laiko ukmergiškiai turėtų kreiptis į Ukmergės socialinių paslaugų centrą, Deltuvos g. 19, tel. 8 631 96813, o rajone – į savo seniūniją.

Maisto produktus gali gauti tie gyventojai, kurių vidutinės mėnesinės pajamos vienam šeimos nariui šiuo metu neviršija 235,50 Eur per mėnesį.

Esant objektyvioms priežastims, savivaldybių administracijos nustatyta tvarka, parama gali būti skiriama, kai pajamos viršija nurodytą sumą. Išimties atvejus nustato kiekviena savivaldybė individualiai.

A.Leonavičienė informavo, kad Ukmergėje parama išimties tvarka teikiama, kai mėnesio pajamos siekia iki 3 valstybės remiamų pajamų dydžių – iki 387 Eur vienam šeimos nariui.

Parama nepasiturintiesiems šiemet dar bus dalinama ir birželio, rugpjūčio, spalio bei gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesių maisto produktų dalijimais gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis.

Rekomenduojami video