Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Palionis apie reakcijas į ŽŪM kėlimą į Kauną: matau, kad iš ministerijos išeina žmonės

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis sako, kad dėl Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) perkėlimo į Kauną ją palieka specialistai.

„Matau, kad išeina žmonės, ir susitikimuose su skyrių vadovais prašau, kad jie šnekėtų su žmonėmis, kad jie nedarytų skubotų sprendimų,“ – LRT radijo laidoje „Ryto garsai“ sakė A. Palionis.

Pasak ministro, specialistų išėjimo iš ministerijos pagrindas – jos perkėlimas į Kauną.

„Yra ir skyrių vadovai, kurie galbūt nėra susiję su ministerijos perkėlimu, kurie išeina, nes su šeimomis išsikrausto į savo gimtinę Panevėžį. Bet specialistams ir skyrių vadovams, ypač dabar, pasiruošimo laikotarpyje dėl naujo finansinio laikotarpio, tikrai yra sunku, jie turi atstovėti ir numatomas baudas Lietuvai. Kada skyriai nesukomplektuoti, trūksta žmonių, krūvis yra didelis, tai skyrių vadovai susiduria su iššūkiais,“ – laidoje sakė A. Palionis.

Ministras patvirtino, kad Kaune bus ministerija, tačiau dar neaišku, kokio dydžio ji bus.

„Mes turėsime Kaune ministeriją, bet klausimas, kokia apimtimi. (...) Skyrių išardyti per Vilnių ir Kauną būtų neracionalu,“ – teigė A. Palionis.

ELTA primena, kad A. Palionis sudarė darbo grupę, kuri įvertins Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) perkėlimo į Kauno miestą tikslingumą ir pagrįstumą. Ji išvadas žada pateikti rugsėjį.

Tikslas išnagrinėti ŽŪM perkėlimo į Kauną galimybes buvo numatytas Vyriausybės programoje. Ją norėta perkelti kartu su pavaldžiomis organizacijomis, tačiau, joms pasipriešinus, šios minties laikinai atsisakyta.

ŽŪM teigia, kad ministerijos perkėlimas sudarys galimybes peržiūrėti nusistovėjusias valdymo tvarkas ir procedūras, o procesų efektyvinimas turėtų sutaupyti apie 500 tūkst. eurų valstybės lėšų per metus.

ŽŪM skaičiavimais, ministerijos perkėlimas į Kauną atsieis per 1 mln. eurų, o atsipirkti turėtų per 5-6 metus. Planuojama, kad visa ministerija į Kauną bus perkelta kitąmet.

Tiesa, perkėlimą kritikuoja kai kurie ekonomistai, ūkininkai ir ŽŪM pavaldžių įmonių darbuotojai. A. Palionis taip pat teigė nesąs ŽŪM perkėlimo į Kauną idėjos šalininkas.

Rekomenduojami video