Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSveikataSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Palangos poilsiautojų laukia naujiena: pajūryje naujas įrenginys užtikrins kokybę ir švarą

Palangos valdžia nuo poilsiautojų paliekamų šiukšlių pliažuose ginasi jau seniai ir įvairiausiais būdais. Štai neseniai dalintos vienkartinės popierinės šiukšliadėžės, o šiandien į pliažą išvažiavo ir nauja smėlio valymo mašina. Ji surenka net pačias smulkiausias šiukšles 10 centrų gylyje.

Ankstyvą rytą Palangos pliažas dar tuščias. Įprastai tokiu metu čia galima sutikti tik paplūdimį prižiūrinčius darbininkus. Kas rytą 9 jų rankomis renka šiukšles. Tačiau šįryt už juos dirba po pliažą kursuojanti savaeigė smėlio valymo mašina. Už ją miestas sumokėjo 140 tūkstančių eurų. Tačiau Palangos savivaldybė neprisidėjo nė centu, mat technika įsigyta iš projektinių lėšų.

„Nauja technika koks čia sunkumas, ne rankomis rinkti. Nauja mašina kvepia dažais“, – sako mašinos vairuotojas. „Į Palangą ateina nauja kokybė, bus švarūs paplūdimiai ir šiandien ir vakar mes ją iš šiandien išbandėm. iš tikrųjų efektas yra didžiulis. Aš manau, kad poilsiautojai pajaus kitą kokybę“, – teigia Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Į pliažą išpurentu, baltutėliu smėliu brendantys poilsiautojai džiaugiasi švara, tik kai kurie liūdi krante neberadę jūros išmestų dovanų: „Be abejo žmogaus šiukšlės tai turi būti pašalintos bet visokie šapukai ir iš jūros sunešti visokie šapukai tai jų nebūtina valyti, manau“. „Aišku kad gerai, nu. Kuo švariau, tuo geriau“. „Nuorūkų daug pastebėjau. Pati nerūkau, bet nuorūkų labai daug pastebėjau“. „Supratom, kad šiukšles galbūt renka. Nu tai labai malonu užeiti, kada viskas švaru, tvarkinga“. Mašina smėlį išvalo iki 10 centimetrų gylio. Komunalininkai tikina, kad naujas pirkinys surenka net pačias smulkiausias šiukšles, tad pliaže nebeliks ir jūros išmestų dumblių. „Kamšteliai įvairūs, plastmasės atliekos, šaukšteliai plastikiniai, nuorūkos viskas tiesiog pasilikdavo smėlyje, šiandien su šita mašina mes tą galėsime surinkti ir išvalyti“, – pasakoja Palangos komunalininkų vadovas Gediminas Valinevičius.

„Problema yra didelė dumbliai. Tai grėbimo rėžimu galima surinkinėti pajūryje išmestus dumblius ir jisai dirba kaip grėblys. Ir priklausomai nuo užterštumo galima įjungti kombinuotą rėžimą – sijojimo ir grėbimo“, – sako UAB „Hidora“ direktorius Vidas Nemanis. Paplūdimius tvarkantys komunalininkai sako, kad smėlyje poilsiautojai palieka ne tik šiukšles, bet ir vertingus daiktus. Paplūdimio švara besirūpinantys specialistai juokauja, jog netrukus paaiškės kiek ir kokių vertingų daiktų turistai palieka.

 

Eglė Šantaraitė

Rekomenduojami video