Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pakvietė į nemokamą balių prieš tai pasiūlę susimokėti

Biržų rajono ūkininkų sąjunga bei rajono savivaldybė pakvietė rajono medžiotojus į balių. Tiesa, ne už dyka. Jiems prisidėti pasiūlė savo pagaminta produkcija.

Tokiu pasiūlymu didžioji medžiotojų dalis nepasidžiaugė.

Pakvietė į balių ir paprašė produkcijos

Biržų rajono medžiotojų ir žvejų draugija gavo Biržų rajono ūkininkų sąjungos pirmininko Tado Micikevičiaus pasirašytą raštą.

Jis pranešė, kad šių metų spalio 25 dieną organizuojamas konkursas „Metų ūkis 2019“. Šio renginio organizatoriai - Biržų rajono savivaldybė ir Biržų rajono ūkininkų sąjunga.

„Įvykusiame organizatorių susitikime buvo pateiktas pasiūlymas, kad dėl šaltų užkandžių, kurie bus pateikiami renginio metu, kreiptis į mūsų rajono Gerb. medžiotojus. Turimomis žiniomis, Biržų rajone veikia 13 medžiotojų būrelių, tad labai prašytumėme kiekvieno būrelio prisidėti prie šio gražaus renginio pagaminta produkcija (dešromis, rūkytais gaminiais ir pan.). Jei būtų galimybė, iš kiekvieno būrelio po 3 kg produkcijos. Mano manymu, tai būtų labai gražus bendradarbiavimo skatinimas tarp rajono medžiotojų ir ūkininkų.

Taip pat iš visos medžiotojų bendruomenės prašytume deleguoti porą atstovų, kuriuos vardiniais kvietimais pakviesime į renginį, vyksiantį spalio 25 dieną, 15 valandą, Sodeliškių kaimo sodyboje,“ - teigiama T. Micikevičiaus rašte.

T. Micikevičius „Šiaurės rytams“ sakė, kad idėja kreiptis į medžiotojus kilo tuomet, kai paaiškėjo, kad renginiui trūksta lėšų.

„Pasvarstėm – ūkininkas prie gamtos, medžiotojai irgi. Vieni ūkininkai parems renginį daržovėmis, ieškome, kas paremtų mėsa“, - sakė T. Micikevičius.

Siūlo prisidėti asmeniškai

Biržų rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Konstantinas Romualdas Galvelis teigė, kad dauguma medžiotojų nepritarė tokiai iniciatyvai.

„Kolektyvinės medžioklės prasidės spalio 15 dieną. Dalis medžioklių prasidės po lapkričio 1 dienos. Tad produkcijos būtų po šių datų. Šiuo metu vyksta tik individuali medžioklė. Daug ūkininkų yra medžiotojai, jie ir gali prisidėti prie rengiamo pobūvio“, - kalbėjo K. Galvelis.

Draugijos vadovas teigė, kad medžiotojų ir ūkininkų santykiai iš esmės yra neblogi, „išskyrus tam tikrus asmenis“.

Ne mėsos perdirbimo įmonės

Pakalbintas Tamošiūnų medžiotojų būrelio vadovas Rimantas Šarkanas išvardijo argumentus, kodėl išgirdęs ūkininkų prašymą sako kategoriškai „ne“.

„Medžiotojų būrelių nariai tik medžioja ir sumedžiotą laimikį naudoja savo reikmėms. Būreliai nėra mėsos perdirbimo įmonės. Norint naudoti žvėrieną ne savo reikmėms atsiranda įvairių veterinarinių reikalavimų. O ir produkcija turi būti perdirbama tik mėsos perdirbimo įmonėse,“ - teigė R. Šarkanas.

Be to, Biržų rajono ūkininkų sąjunga jungia didžiuosiuos ūkininkus. Remdami juos medžiotojai turėtų nepatogiai jaustis prieš kitus ūkininkus, kurie nepriklauso šiai sąjungai: „Juk mes bendraujame su visais, ir visi yra svarbūs“.

R. Šarkanas neslėpė, kad jo vadovaujamas medžiotojų būrelis per penkerius metus stipriai „parėmė“ vieną stambų ūkininką, kuris skaičiavo žvėrių padarytą  jo pasėliams žalą. Už ją turėjo sumokėti medžiotojų būrelis. Kitas stambus ūkininkas uždraudė medžioti jam ir jo šeimai priklausančiuose žemės plotuose, nors už juos įstatymiškai medžiotojų būrelis privalo mokėti mokesčius valstybei.

„Bendradarbiavimas tarp vietos medžiotojų ir ūkininkų tikrai reikalingas, ir, manau, jis vyksta. Ir jei ūkininkai pasiūlytų susitikimą su medžiotojais, mes neatsisakytume, nes, manau, problemų turi tiek vieni, tiek kiti. Tikrai negražu, kai ūkininkai, pasinaudodami įstatymų bazės trūkumais, bando sužlugdyti būrelius, kuriuose net patys medžioja“, - kalbėjo R. Šarkanas.

Nuomonės įvairios

Spalviškių medžiotojų klubo vadovas Ričardas Rinkevičius sakė matęs ūkininkų laišką. Bet kol kas sakė savo nuomonės šiuo klausimu neturi.

„Gal būtų maloniau, kad būtų paskambinę, pakalbėję, o ne raštą siuntę“, - svarstė R. Rinkevičius.

Medžiotojų klubo „Sakalas“ vadovas Gediminas Spalvis sakė, kad bus priimtas sprendimas pagal tai, ką pasakys dauguma medžiotojų.

„Gal ir įdomu būtų susitikti“, - svarstė G. Spalvis.

Kai kurie medžiotojai mano, kad rajone yra žmonių, kuriems tos paramos labiau reikia. Be to, juk ir medžiotojų draugija rengia įvairius renginius, bet ūkininkai iki šiol esą nepasisiūlę jų paremti.

Jurgita Morkūnienė

Rekomenduojami video